Trwa ładowanie...
d3ocbiz
d3ocbiz

Łowcy czarownic (2018)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Łowcy czarownic" to melancholijny obraz dziecięcej rzeczywistości, w której wielkie marzenia przeplatają się z problemami dnia codziennego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Łowcy czarownic" (2018) to film macedoński Youtube.com - stopklatki

Łowcy czarownic – zarys fabuły

Jovan, główny bohater filmu "Łowcy czarownic" to 10-latek, który ciągle zanurza się w marzeniach. Tam jako odważny i niepokonany superbohater ratuje wszystkich uciśnionych i bezbronnych. Choć dusza chciałaby latać, to ciało Jovana często odmawia posłuszeństwa. Chłopiec cierpi bowiem na częściowe porażenie mózgowe, przez co ogromną przeszkodę stanowią dla niego nawet schody. Między innymi to sprawia, że Jovan jest wycofany i nieśmiały. Prawdziwą rewolucję w jego życiu wywoła jednak pojawienie się w jego klasie energicznej i buntowniczej Milicy.

I tu bieg fabuły filmu "Łowcy czarownic" obiera nowe tory. Okazuje się bowiem, że dziewczynka także zmaga się z problemami. Jej rodzice się rozwiedli, a tata związał się z najprawdziwszą czarownicą, która dodatkowo rzuciła na niego okropny czar. Dzieciaki postanawiają stawić czoła wyzwaniu i w sprytny sposób zdemaskować wiedźmę. Ta misja pokaże Jovanowi, że przeszkody, z którymi się zmaga, są do przeskoczenia.

Łowcy czarownic – ciekawostki

  • Film "Łowcy czarownic" (2018) powstał na podstawie kooperacji serbsko-macedońskiej.
  • Film dystrybuowany jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
  • Produkcja tylko Polsce zdobyła trzy nominację w konkursach filmowych. Chodzi o nominację do nagrody Złotego Kwiatu Paproci – Nagroda Jury podczas festiwalu Kino Dzieci, a także dwie wygrane na festiwalu Ale Kino (Nagroda Specjalna oraz Złote Koziołki – Jury Międzynarodowe).
  • Premiera filmu "Łowcy czarownic" odbyła się 27 września 2018 roku.

Zobacz także inne najlepsze filmy o czarownicach 2018 roku.

Łowcy czarownic (2018)
Tytuł oryginalny

Zlogonje

Gatunek

familijny,

Kraj produkcji

Serbia, Macedonia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

27.09.2018

Czas trwania

86 min.

Podziel się opinią

Share
d3ocbiz
d3ocbiz
d3ocbiz
d3ocbiz