Trwa ładowanie...
d1mmx7j
Aktualności

Lubaszenko u Lubaszenki w komedii "Złoty środek"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olaf Lubaszenko i Wojciech Gąssowski
Olaf Lubaszenko i Wojciech Gąssowski
d1mmx7j

Kilka dni temu zakończyły się zdjęcia oraz dokrętki do komedii Olafa Lubaszenki „Złoty środek”.

Na obecnym etapie wiadomo już całkiem sporo – Przybylska będzie się przebierała za faceta, Wilczak zagra geja, Pazura wcieli się w praskiego cwaniaka, Kuna i Olszówka w fanki futbolu, Arciuch będzie luksusowa, Bobrowski będzie amantem, Kowalewski, jako minister, będzie prywatyzował co się da, a Jacyków ich wszystkich ubierze.

Jednak Lubaszenko nie byłby sobą, gdyby nie zatrudnił w swoim filmie znanych osób także do epizodycznych ról. Tym razem wśród gości specjalnych pojawią się m.in.: piłkarz warszawskiej Legii i reprezentant Polski (a jakżeby inaczej w przypadku reżysera-maniaka piłki nożnej!) Roger Guerreiro, męska część Kabaretu Moralnego Niepokoju (Robert Górski i Mikołaj Cieślak) oraz piosenkarz Wojciech Gąssowski, który wraz z samym Lubaszenką wcieli się w rolę... dancingowego klezmera.

d1mmx7j

Złoty środek” wkracza właśnie w etap postprodukcji; do kin trafi w marcu. Czas na chwilę refleksji po miesiącach intensywnej pracy na planie. Lubaszenko podsumowuje: – Polskie filmy z lat siedemdziesiątych są świetne, zawsze to powtarzam. „Poszukiwany, poszukiwana” jest bardzo dobrym przykładem, choć tam mamy odwrotną sytuację – mężczyzna udaje kobietę. Ale póki co, nie myślę o porównaniach, lecz o tym, żebyśmy dobrze zrobili nasz film. Jeśli później będzie go można porównać w korzystny sposób z jakimś wybitnym dziełem – będę bardzo zadowolony.

Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie poczekać do premiery. A więc – aby do wiosny! Przybylska z brodą? To trzeba będzie zobaczyć!

„Złoty środek” to historia młodej dziewczyny z warszawskiej Pragi, Mirki (Anna Przybylska). Wychowana i zakochana w typowo praskim klimacie, wybrała jednak zasadniczo inną drogę życiową niż jej przyjaciele z dzieciństwa – ukończyła bowiem prestiżowy wydział prawa.

Choć wydawać by się mogło, że jej zawód to wręcz ujma na honorze rodziny z cwaniackimi korzeniami, okazuje się być dla mieszkańców starej kamienicy ostatnią deską ratunku. Aby pomóc najbliższym, Mirka, używając osobistego wdzięku, wrodzonego sprytu i tricków rodem z Hollywood, będzie musiała zdobyć się na najbardziej zwariowany numer w całej dotychczasowej karierze...

Premiera filmu „Złoty środek” 13 marca 2009

d1mmx7j

Podziel się opinią

Share

d1mmx7j

d1mmx7j