Trwa ładowanie...
d19z5tv

Ludek Drizhal

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Amerykanin, z pochodzenia Czech. Jest uznanym i nagradzanym kompozytorem muzyki filmowej (za ścieżkę dźwiękową do filmu ROUNDING FIRST otrzymał nagrodę na festiwalu Park City Film Music w 2006 roku).

Kompozytor nie zamyka się w kręgu muzyki filmowej. Zanim skupił się na komponowaniu, występował z zespołami wykonując style, które sięgały od muzyki cygańskiej po jazz, bluegrass, blues, rock. Świetnie śpiewa, gra na skrzypcach, gitarze, harmonijce i instrumentach klawiszowych.

Ludek Drizhal pracował z takimi sławami jak Marvin Hamlisch, Bobby McFerrin, Lynn Harrell, Louis Clark oraz z Electric Light Orchestra (ELO). Napisał wiele znakomitych piosenek, m.in. dla śpiewaczki Valenci Vas na jej debiutancki album „Reflections”. Z kolei singiel z albumu “When the sun Comes uo” (muzyka napisana i wyprodukowana przez Ludka Drizhala, słowa Valencia Vas) była na liście Radia ACQB przed takimi artystami jak Pascal Flatts, Paul McCartney, John Mayer i Fergie.

Drizhal często organizuje międzynarodowe nagrania operowe i koncerty dzieł swoich, jak i innych kompozytorów. Nagrał i dyrygował: Slovak Radio Symphony, Hungarian National Symphony, Los Angeles Thornton Symphony, Los Angeles Studio Orchestra.

Jego symfonia zatytułowana „Two Voices from Teresin” oparta jest na książce „I Never Saw Another Butterfly”. Jest to zbiór wierszy i ilustracji wykonanych przez żydowskich dzieci z obozu koncentracyjnego w Teresinie. Utwór został premierowo wykonany w 2002 przez Orkiestrę Symfoniczną Thornton z Los Angeles.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19z5tv
d19z5tv
d19z5tv