Magdalena Kumorek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka filmowa i teatralna, także wokalistka. Większości widzów kojarzy się z postacią Agnieszki, głównej bohaterki serialu "Samo życie", a także z rolą w filmie „Poranek kojota” oraz w serialu „Przepis na życie”.

Magdalena Kumorek urodziła się 14 sierpnia 1979 roku w Pyskowicach. Wychowywała się w Gliwicach. Rodzice zapisali ją do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się śpiewać i grać na fortepianie. W 2002 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

W 2001 roku brawurowo zagrała w filmie "Poranek Kojota". W latach 2002-2007 występowała w serialu "Samo życie" w roli Agnieszki Augustynek, potem Dunin. W 2004 roku zrezygnowała z roli. Kiedy jej kariera zaczynała nabierać rozpędu, aktorka zaszła w ciążę. Po długim urlopie miała duży problem ze znalezieniem pracy. Na castingach przegrywała z młodszymi koleżankami.

Aktorka wróciła na szczyt, kiedy otrzymała rolę w serialu "Przepis na życie". Podobno na castingu pokonała samą Joannę Brodzik. Trzeba przyznać, że postać Anki pasuje do niej jak ulał. Widzowie tak polubili nową produkcję TVN, że stacja zapowiedziała kolejne sezony.

Kumorek ma na swoim koncie także muzyczne osiągnięcia. Zdobyła I nagrodę na Konkursie Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2000 r., II nagrodę na XXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" Olsztyn 2000, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie w październiku tegoż roku oraz II nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rok później. Śpiewała również na ścieżce dźwiękowej filmu "Kameleon" (2001). W 2005 roku przygotowała recital „Byle nie o miłości”.

Magdalena Kumorek jest żoną kompozytora Piotra Dziubka. Ma syna Franciszka i córkę Ninę.

Data urodzenia

14.08.1979

Miejsce urodzenia

Pyskowice

Filmografia

Giganci ze stali (Bailey)

Frankenweenie 3D (Pani Frankenstein)

Poranek Kojota

Iron Man 3 (Virginia Pepper Potts)

W kogo ja się wrodziłem

Układ zamknięty (Dorota Maj)

Sklep dla samobójców (Marynia)

Przepis na życie (Anka)

Avengers 3D (Pepper Potts)

Ojciec Mateusz (Krystyna Brylska)

Teraz albo nigdy! (Grażyna Rolewska, współpracownica Michała)

Hiena (matka 'Małego')

W rytmie serca