Małgorzata Kożuchowska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Jedna z najbardziej znanych polskich aktorek młodszego pokolenia, ostatnimi czasy kojarzona przede wszystkim z roli Hanki w telenoweli „M jak miłość”. Laureatka dwóch Telekamer dla Najlepszej Aktorki. Znana również jako modelka.

Urodziła się 27 kwietnia 1971 roku we Wrocławiu. Studiowała w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończyła w 1993 roku. Rok później zadebiutowała na scenie teatralnej oraz związała się na 11 lat ze stołecznym Teatrem Dramatycznym. W 2005 roku została aktorką Teatru Narodowego w Warszawie.

Jej debiutem filmowym była niewielka rólka w filmie Waldemara Szarka „Oczy niebieskie” (1994).

W tym samym roku związała się z serialem „Fitness Club” (1994-95), gdzie wcieliła się w postać Mariolki.

Zagrała sekretarkę w kasowym filmie Jarosława Żamojdy „Młode wilki” (1995) oraz w „Grach ulicznych” Krzysztofa Krauze (1996), a w 1997 roku wystąpiła w przełomowej roli dziennikarki Ewy Szańskiej, przyszłej ukochanej głównego bohatera w głośnej komedii „Kiler” Juliusza Machulskiego.

Do roli powróciła w sequelu filmu „Kiler-ów 2-óch” (1999), w międzyczasie pojawiając się u Machulskiego w serialu „Matki, żony i kochanki” (1998), jako Kosa w „Rodziców nie ma w domu” (1998), Jagoda w telenoweli „Złotopolscy” (1998) oraz Betty w czeskim filmie „Pasaz” (1997).

Dzięki swoim dotychczasowym dokonaniom, w 1999 roku została uhonorowana nagrodą dla absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie, która w pięć lat po jej ukończeniu osiągnęła najlepsze wyniki w zawodzie. W 2000 roku rozpoczęła trwającą do dziś przygodę z telenowelą „M jak miłość”, w której wcieliła się w postać Hanki Mostowiak, żony Marka, zjednując sobie tym samym rzesze fanów i zyskując ogromną popularność i sympatię, czego wyrazem były dwie Telekamery – nagrody telewidzów dla Najpopularniejszej Aktorki, wręczone gwieździe kolejno w latach 2004 i 2005 oraz Złota Kaczka z 2004 roku.

W przerwie pomiędzy pracą na planie jednej z najbardziej popularnych polskich telenoweli ostatnich lat zagrała m.in. u boku Pawła Kukiza i Kingi Preis we „Wtorku” (2001) Witolda Adamka, ponownie spotkała się z Machulskim na planie „Superprodukcji” (2002), wystąpiła w słynnej komedii Piotra Wereśniaka „Zróbmy sobie wnuka” (2003) oraz w nagrodzonym Złotymi Lwami w Gdyni dramacie Feliksa Falka „Komornik” (2005) z Andrzejem Chyrą.

W 2006 roku zadebiutowała za oceanem w filmie „Living & Dying”, rok później wystąpiła w „Hani” (2007) Janusza Kamińskiego i w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Dlaczego nie!” (2007), a później dołączyła do obsady serialu „Tylko miłość” (2007-2008).

Ponadto pojawiła się w mniejszych lub większych, często gościnnych występach na planie takich seriali, jak „Hela w opałach” (2006), „Niania” (2007) i „Kryminalni” (2007-2008).

Ostatnio zagrała u boku Michała Żebrowskiego, Rafała Maćkowiaka i Bartosza Obuchowicza w „Senności” Magdaleny Piekorz (2008).

Jest osobą, która lubi aktywny wypoczynek - uwielbia jeździć konno, pływać i grać w tenisa, ale też próbować bardziej ekstremalnych sportów. Zaliczyła już m.in. carving na lodowcu w austriackich Alpach, rejs katamaranem na Kubę oraz skok ze spadochronem z wysokości 3 tys. metrów. Zna biegle dwa języki obce: rosyjski i angielski.

Jako modelka reklamowała m.in. miesięcznik „Twój Styl”, kosmetyki Soraya, kawę Jacobs 3w1, samochody Volvo oraz kolekcję ubrań Galerii Centrum.

Ma na swoim koncie liczne kreacje teatralne i współpracę z takimi reżyserami, jak Grzegorz Jarzyna, Krzysztof Warlikowski, Krystian Lupa, Krzysztof Zaleski i Jerzy Jarocki.

Data urodzenia

27.04.1971

Miejsce urodzenia

Wrocław

Filmografia

Zróbmy sobie wnuka (Zośka)

Potwory i spółka (Celinka)

Old School: Niezaliczona (Heidi)

Kiler (Ewa Szańska, redaktorka tv)

Kiler-ów 2-óch (Ewa Szańska)

Wtorek (Małgosia, żona Mańka)

Kżyrzacy 2 (Danusia)

W 80 dni dookoła świata (2004) (Monique)

Kochaj

Mały książę (mama)

Music, War and Love

Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (Lili)

Kumba (Mama W)

Molly (Daniela)

Madagwiazdka (Gloria)

Prawo Agaty (Maria Okońska)

Aparatka (Sharon Spitz)

Gdzie jest gwiazdka? (Heksa)

rodzinka.pl (Natalia Boska)

Madagaskar 3 (Gloria)

Alicja w Krainie Czarów (2010) (Biała Królowa)

Tylko miłość (Maja Kryńska)

Dzisiaj jest piątek (Helena)

Tajemnica kwiatu paproci (Wiktoria)

Madagaskar (Gloria)

Biała i Strzała podbijają kosmos 3D (Biała)

Nowa (inspektor Paulina Barska)

Siostry

Senność (Róża)

Madagaskar 2 (Gloria)

I Ty możesz zostać bohaterem (Mały)

Dlaczego nie! (Renata)

Komornik (Anna)

Przeprowadzki (Lilianna Hirsz)

Rodziców nie ma w domu (Kosa)

Zaklęta (Ola)

Sukces (1995) (dziewczyna bawiąca się z Kaweckim na przyjęciu u Morawskiego)

Ptaszka (Maria Kozak)

Lot 001 (Agata, recepcjonistka)

Pokój 107 (Ela)

Gry uliczne (sekretarka Bronia)

Młode wilki (Marzena, sekretarka Chmielewskiego)

Oczy niebieskie (harcerka)