Martwe zło - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Martwe zło” (ang. Evil Dead) to amerykański horror z 2013 roku w reżyserii Fede Alvareza. Scenariusz napisali: Diablo Cody, Sam Raimi, Rodo Sayagues Mendez i Fede Alvarez. Muzykę skomponował Roque Baños, a za produkcję odpowiadają Sam Raimi, Bruce Campbell oraz Robert G. Tapert. Obraz jest remake’em horroru z 1981 roku.

Kiedy grupa dwudziestokilkuletnich przyjaciół przypadkowo budzi starożytnego demona, domek w lesie staje się przesiąkniętą krwią izbą tortur w zrealizowanej pod tym samym tytułem, długo oczekiwanej adaptacji kultowego horroru Sama Raimi Martwe zło (1981). Ten mrożący krew w żyłach horror łączy w sobie elementy bolesnej ekscytacji i rozlewu krwi, jakie mogliśmy oglądać w oryginale, zaskakuje jednak widza serią nowych szokujących zwrotów akcji.

Mia (Jane Levy), młoda kobieta, której życie zostało zniszczone na skutek bolesnej straty i uzależnienia od narkotyków, namawia swojego brata Davida (Shiloh Fernandez), jego dziewczynę Natalie (Elizabeth Blackmore) oraz przyjaciół z dzieciństwa Olivię (Jessica Lucas) i Erica (Lou Taylor Pucci), aby wspólnie z nią wybrali się do należącego do rodziny domku na wsi. Ta wyprawa ma jej pomóc w uporaniu się z dręczącymi ją demonami. Na miejscu, Mia demonstracyjne niszczy ostatnie zapasy narkotyków i w obliczu przyjaciół przysięga, że jej uzależnienie to już przeszłość.

Wkrótce potem przyjaciele zauważają, że do domku ktoś się włamał, a piwnicę zamieniono w groteskowy ołtarz otoczony stosami wypchanych zwierząt. Kiedy Eric znajduje w domku starą księgą, zafascynowany jej tajemniczą zawartością zaczyna ją czytać na głos, nie podejrzewając nawet jak przerażające będzie to miało konsekwencje.

W filmie „Martwe zło” występują: Jane Levy („Suburgatory”), Shiloh Fernandez (Czerwony kapturek), Lou Taylor Pucci (Zabójczy wirus), Jessica Lucas (Projekt: Monster) oraz Elizabeth Blackmore (Miecz prawdy).

Tytuł oryginalny

Evil Dead

Gatunek

fantasy, horror

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.04.2013

Czas trwania

91 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne