Mój rower - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Mój rower” to polski film obyczajowy z 2012 roku, w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Scenariusz napisali Wojciech Lepianka i Piotr Trzaskalski. Muzykę skomponował Przemysław Stangierski, zaś za produkcję odpowiada Marta Plucińska. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film opowiada o trudnych relacjach rodzinnych między ojcem, synem i wnukiem. Skłóceni główni bohaterowie muszą zjednoczyć siły, by odnaleźć kochaną przez nich kobietę. W rolach ojca i syna reżyser obsadził Artura Żmijewskiego i Michała Urbaniaka. Obok nich jako trzeci główny bohater na dużym ekranie debiutuje Krzysztof Chodorowski. Jako kobieta, która potrafi poróżnić, ale również pogodzić tak odmienne męskie charaktery - występuje Anna Nehrebecka.

Scena finałowa, w której wystąpiło 30 zawodowych muzyków i 400 statystów, została wykonana w Filharmonii Łódzkiej. Wszystkie zdjęcia miejskie kręcone były w Łodzi. Stamtąd ekipa przeniosła się na Suwalszczyznę, by zrobić zdjęcia plenerowe. Operatorem zdjęć jest Piotr Śliskowski, który pracował już z Piotrem Trzaskalskim na planie uhonorowanego wieloma nagrodami filmu "Edi".

Tytuł oryginalny

Mój rower

Gatunek

dramat, komedia, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

16.11.2012

Czas trwania

90 min.

Obsada

Sawa Fałkowska (Miłość Maćka)

Krzysztof Chodorowski (Maciek, syn Pawła)

Marcin Tyrol (Ewald)

Katarzyna Kwiatkowska (Bożena)

Maria Maj (Dziedzicowa)

Krzysztof Kalczyński (Mężczyzna)

Teresa Szmigielówna (pani Jadwiga)

Wojciech Lepianka (Paweł)

Piotr Trzaskalski (Paweł)

Michał Urbaniak (Włodzimierz, ojciec Pawła)

Witold Dębicki (Franc)

Artur Żmijewski (Paweł)

Anna Nehrebecka (Barbara)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne