Trwa ładowanie...
04-11-2009 11:00

Nagła zmiana p.o. prezesa TVP

Nagła zmiana p.o. prezesa TVP
d11j7ko
d11j7ko

Tomasz Szatkowski został nowym p.o. prezesem TVP. Dotychczasowy p.o. prezes spółki Bogusław Szwedo nieoczekiwanie złożył we wtorek rezygnację z zajmowanej funkcji - dowiedziała się PAP w Radzie Nadzorczej TVP.

Szwedo był p.o. prezesem TVP od 19 września. Do zarządu został oddelegowany na trzy miesiące wraz z Małgorzatą Wiśnicką-Hińcza. Oboje mieli tymczasowo zarządzać telewizją do czasu rozstrzygnięcia konkursu na docelowy zarząd.

Do zmiany na stanowisku p.o. prezesa doszło właśnie podczas posiedzenia Rady Nadzorczej TVP, która omawiała dalszy harmonogram konkursu na zarząd TVP. W ubiegłym tygodniu rada otworzyła koperty z nazwiskami kandydatów, we wtorek miała ustalić, kiedy przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne i ostateczny wybór. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do TVP, rozważano jednak unieważnienie konkursu.

d11j7ko

Rezygnacja Szwedy oznacza, że wraca on do Rady Nadzorczej, której był przewodniczącym (w czasie delegacji Szwedy do zarządu p.o. przewodniczącym RN był Bogusław Piwowar).

TVP nie potwierdziła na razie oficjalnie zmiany w zarządzie. Brak też jej uzasadnienia.

Nowy p.o. prezes TVP w przeszłości był m.in. doradcą Ministra Koordynatora ds. Służb Specjalnych (w 2005 r.), radcą Prezesa Rady Ministrów. Od września 2006 do lipca 2007 r. przewodniczący Rady Nadzorczej Bumaru. Był też zatrudniony jako konsultant ds. obrony narodowej w Klubie Parlamentarnym PiS.

d11j7ko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11j7ko