Trwa ładowanie...
d3fe2bo
Aktualności

Nagła zmiana p.o. prezesa TVP

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagła zmiana p.o. prezesa TVP
d3fe2bo

Tomasz Szatkowski został nowym p.o. prezesem TVP. Dotychczasowy p.o. prezes spółki Bogusław Szwedo nieoczekiwanie złożył we wtorek rezygnację z zajmowanej funkcji - dowiedziała się PAP w Radzie Nadzorczej TVP.

Szwedo był p.o. prezesem TVP od 19 września. Do zarządu został oddelegowany na trzy miesiące wraz z Małgorzatą Wiśnicką-Hińcza. Oboje mieli tymczasowo zarządzać telewizją do czasu rozstrzygnięcia konkursu na docelowy zarząd.

Do zmiany na stanowisku p.o. prezesa doszło właśnie podczas posiedzenia Rady Nadzorczej TVP, która omawiała dalszy harmonogram konkursu na zarząd TVP. W ubiegłym tygodniu rada otworzyła koperty z nazwiskami kandydatów, we wtorek miała ustalić, kiedy przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne i ostateczny wybór. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do TVP, rozważano jednak unieważnienie konkursu.

d3fe2bo

Rezygnacja Szwedy oznacza, że wraca on do Rady Nadzorczej, której był przewodniczącym (w czasie delegacji Szwedy do zarządu p.o. przewodniczącym RN był Bogusław Piwowar).

TVP nie potwierdziła na razie oficjalnie zmiany w zarządzie. Brak też jej uzasadnienia.

Nowy p.o. prezes TVP w przeszłości był m.in. doradcą Ministra Koordynatora ds. Służb Specjalnych (w 2005 r.), radcą Prezesa Rady Ministrów. Od września 2006 do lipca 2007 r. przewodniczący Rady Nadzorczej Bumaru. Był też zatrudniony jako konsultant ds. obrony narodowej w Klubie Parlamentarnym PiS.

d3fe2bo

Podziel się opinią

Share
d3fe2bo
d3fe2bo