Trwa ładowanie...
29-04-2009 11:30

Nagroda dla filmu dokumentalnego "Kocham Polskę"

Nagroda dla filmu dokumentalnego "Kocham Polskę"Źródło: Jupiterimages
dvyf0i8
dvyf0i8

Film pt. "Kocham Polskę" w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz oraz Joanny Sławińskiej zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu kina Europy Środkowej i Wschodniej "GoEast" w niemieckim Wiesbaden.

Jury festiwalu, pod przewodnictwem polskiego aktora Jerzego Stuhra, uznało, że film na temat organizacji Młodzież Wszechpolska w wyjątkowy sposób analizuje bolesne stosunki społeczne panujące w Polsce. Nagroda związana jest z dotacją w wysokości 10 tys. euro.

Główną nagrodę 9. festiwalu "GoEast" - Złotą Lilię - zdobył gruziński film "Drugi brzeg" w reżyserii Giorgi Owaszwilego. Jury uznało, że obraz stanowi odważny opis konfliktu zbrojnego w Gruzji, "postrzegany przepełnionymi nadzieją oczami dziecka".

Opowiada historię gruzińskiego chłopca, uchodźcy, który decyduje się na podróż do zbuntowanej prowincji Abchazji w poszukiwaniu zagonionego ojca.

Na zakończonym we wtorek festiwalu w Wiesbaden zaprezentowano 110 filmów z 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej, które przyciągnęły do kin dziewięć tysięcy widzów.

dvyf0i8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvyf0i8