Aktualności
27-07-2010 (12:16)

Najlepsze polskie aktorki wybrane

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Janda
Krystyna Janda (ONS.pl)

Najlepsze, obsadzane w głównych rolach, najczęściej nagradzane, najpopularniejsze i najpiękniejsze polskie aktorki filmowe w obiektywach najznakomitszych polskich fotografików - taki będzie temat albumu powstającego z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wydawnictwa Rosner i Wspólnicy.

Głosujący od 6 lipca na portalu Filmweb internauci wybrali pięć z nich: Krystynę Jandę, Danutę Stenkę, Magdalenę Cielecką, Katarzynę Figurę i Beatę Tyszkiewicz.

W albumie znajdą się zdjęcia takich fotografików jak: Edward Hartwig, Zofia Nasierowska, Renata Pajchel, Krzysztof Gierałtowki Piotr Bujnowicz, Wojciech Plewiński i Tadeusz Rolke, a także biografie i filmografie aktorek oraz anegdoty i wypowiedzi znanych osób na ich temat.

50 aktorek w konkursie wybierze Jury złożone z przedstawicieli różnych zawodów filmowych (aktor, reżyser, operator, producent i scenarzysta): Bogusław Linda, Borys Lankosz, Sławomir Idziak, Michał Kwieciński i Janusz Głowacki w konsultacji z filmoznawcą dr. Rafałem Marszałkiem.

5 aktorek poprzez głosowanie internetowe wybrali widzowie. W głosowaniu uczestniczyło 400 osób. Najwięcej głosów - 137 - uzyskała Krystyna Janda, Danuta Stenka - 68, Magdalena Cielecka - 50, Katarzyna Figura - 49, Beata Tyszkiewicz - 45.

Album AKTORKI POSKIEGO FILMU powstaje z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wydawnictwa Rosner i Wspólnicy we współpracy z Filmoteką Narodową i Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ukaże się pod koniec roku.

Zobacz także:

**[

Podziel się

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html )**

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.