Trwa ładowanie...

Najnowszy film Petra Zelenki "Zagubieni" w kinach od 14 października.

W ramach przypomnienia dorobku reżysera w kinie Muranów w czwartek (13.10) o godz. 20.00 będzie można zobaczyć oryginalną, kontrowersyjną próbę zmierzenia się z Dostojewskim, czyli film „Bracia Karamazow”.

Share
Najnowszy film Petra Zelenki "Zagubieni" w kinach od 14 października.
Źródło: Materiały prasowe
d22d4ty

Czescy aktorzy z teatru Dejvickie Divadlo przyjeżdżają do Nowej Huty, by wziąć udział w festiwalu teatralnym. Mają wystawić Braci Karamazow w reżyserii Lukasza Hlavicy na podstawie ostatniej powieści Fiodora Dostojewskiego. Tekst o ojcobójstwie i odwiecznych ludzkich pytaniach: o naturę Boga i zła, w sztuce pobrzmiewa z siłą znaną z pierwowzoru. Deklamowany w przestrzeni nowohuckiego kombinatu, miejsca, które miało symbolizować w socjalizmie „nowy, wspaniały świat”, w którym nie ma przestrzeni dla Boga, zyskuje dodatkową głębię.

Zelenka zaangażował aktorów, którzy faktycznie od ośmiu lat występują na scenie Dejvickiego Divadla w sztuce Bracia Karamazow. Na ekranie oglądamy próbę generalną tego przedstawienia. Doskonałego aktorsko. Porażającego treścią. Nastrój filmu buduje wyjątkowa muzyka skomponowana przez Jana A.P. Kaczmarka. Twórcy nagrodzonego Oscarem za muzykę do filmu Marzyciel.

d22d4ty

Podziel się opinią

Share
d22d4ty
d22d4ty