Trwa ładowanie...
Materiał prasowy Fundacji Filmowej Warszawa

"Nie cudzołóż i nie kradnij" entuzjastycznie przyjęty na pierwszej publicznej projekcji podczas 23. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

Publiczność w Zwierzyńcu entuzjastycznie przyjęła komedię gangsterską "Nie cudzołóż i nie kradnij". Pierwszy w Polsce publiczny pokaz tej produkcji (work in progress) odbył się z udziałem aktorów: Aleksandry Popławskiej, Mateusza Banasiuka i Mariusza Drężka oraz reżysera Mariusza Kuczewskiego i producentki Magdaleny Kuczewskiej. Po projekcji odbyło się spotkanie z twórcami, którzy opowiedzieli o specyfice pracy nad filmem, trudnościach dotyczących montażu i dyskutowali z publicznością na temat ewentualnych kontrowersji, jakie produkcja ta może wzbudzać. Ze względu na duże zainteresowanie widzów seansem i brakiem wolnych miejsc w zwierzynieckim Kinie Skarb, w środę (10.08) odbędzie się drugi pokaz filmu.

Share
 Źródło: materiały partnera
d4m5csg

"Nie cudzołóż i nie kradnij" to opowieść o tym, jak nasze małe grzechy mogą doprowadzić do prawdziwej lawiny nieszczęść. W komedii pełnej zwrotów akcji każdy bohater ma coś na sumieniu i każdy swoje winy będzie musiał odpokutować. W tym reżyserskim debiucie Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty m.in. "Underdoga" i trzech części "Listów do M.", zobaczymy Mateusza Banasiuka, Julię Wieniawę, Cezarego Pazurę, Aleksandrę Popławską, Wojciecha Zielińskiego, Sebastiana Stankiewicza, Bartłomieja Firleta i Mariusza Drężka.

- Chcemy stworzyć film, który będzie dla widza przede wszystkim doskonałą rozrywką. Ale gdzieś między wierszami chcemy także zaprosić widzów do refleksji. Pokazując zwariowane losy naszych bohaterów zadamy widzom pytanie czy to, kim są i jak żyją, zależy od nich, od losu, przypadku, czy też o ich życiu decyduje siła wyższawyjaśniał reżyser Mariusz Kuczewski.

Prowadzący spotkanie po projekcji Łukasz Maciejewski podkreślił, że film ten nawiązuje do kina Guya Ritchiego czy Quentina Tarantino.

d4m5csg

To film o odwiecznej walce sacrum z profanum, dobra ze złem mówił we wtorkowy wieczór w Zwierzyńcu Mateusz Banasiuk, odtwórca jednej z głównych ról.

Po projekcji twórcy odpowiadali na pytania publiczności, która wypełniła Kino Skarb do ostatniego fotela. Z uwagą słuchali krótkich recenzji i odnosili się do nich podkreślając, że pokazywany publicznie film to wciąż nie jest jego finalna wersja. Widzowie zwracali uwagę na nietypową, ale wciągającą i budującą napięcie konstrukcję oraz na temat wiary i religijności, który został w filmie podjęty. Reżyser Mariusz Kuczewski mówił też o doborze muzyki do filmu, bo na ścieżce dźwiękowej Behemoth przeplatał się z Beethovenem.

Dlaczego scena z tańcem jest tak długa? – zapytał ktoś z publiczności.

Bo nie odważyłem się ciąć Mozarta – odpowiedział Kuczewski.

d4m5csg

Film "Nie cudzołóż i nie kradnij" oficjalnie wejdzie na ekrany kin 18 listopada.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

KINO POLSKIE I SPOTKANIA Z GOŚĆMI

Za nami trzy dni festiwalowych projekcji i spotkań. Do 15 sierpnia w Zwierzyńcu zobaczymy jeszcze wiele polskich i zagranicznych produkcji, a swoją obecność zapowiedzieli m.in. Joanna Żółkowska, Anna Kazejak, Hanka Brulińska, Marcin Bortkiewicz, Grzegorz Linkowski i reżyser, którego mistrzowskiego wykładu posłuchamy w niedzielę 14 sierpnia po projekcji filmu "Cześć Tereska", czyli Robert Gliński.

NOWE CYKLE i KONCERTY

LAF to rokrocznie projekcje filmów połączonych w cykle. Tym razem szczególnie polecamy przegląd mniej znanej twórczości ikony kina Ingmara Bergmana, retrospektywę francuskiego reżysera i aktora Bertranda Mandico, filmy na jubileusz 50-lecia pracy twórczej Joanny Żółkowskiej, przedpremierowe projekcje pięciu obrazów Algierczyka od lat 60-tych mieszkającego we Francji, czyli Tony’ego Gatlifa, czy filmy pod mocno aktualnym dziś hasłem "Emigranci". LAF to także wydarzenia towarzyszące. Dziś (środa) o północy na scenie na dziedzińcu historycznego Browaru Zwierzyniec wystąpi zespół Hańba!

d4m5csg

LAF i jego WYJĄTKOWOŚĆ

Letnia Akademia Filmowa jest festiwalem, który odbywa się co roku latem w Zwierzyńcu na Roztoczu. Gromadzi miłośników dobrego kina, ale i szerzej: ludzi szukających ciekawych wrażeń kulturalnych. Atutem LAF jest jego umiejscowienie w stolicy Roztocza, więc kinomani mogą też skorzystać z uroków Roztoczańskiego Parku Narodowego, który od czerwca 2019 roku jest na liście rezerwatów biosfery UNESCO i z pewnością jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc województwa lubelskiego.

Organizatorem wydarzenia jest obecnie Fundacja Filmowa Warszawa.

Materiał prasowy Fundacji Filmowej Warszawa
d4m5csg
d4m5csg
d4m5csg