Trwa ładowanie...

Nie żyje Wojciech Cacko-Zagórski. Aktor miał 88 lat

Share
Nie żyje Wojciech Cacko-Zagórski. Aktor miał 88 latŹródło: PAP/TVP
d2kc8wh

W wieku 88 lat zmarł w Warszawie Wojciech Cacko-Zagórski. Aktor odszedł 29 kwietnia w zupełnym zapomnieniu. Pogrzeb odbędzie się 13 maja na Powązkach.

Wojciech Cacko-Zagórski był absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Przygodę z teatrem rozpoczął w latach 40. i przez kolejne pół wieku występował na scenach w Warszawie (Klasyczny, Rozmaitości, Janusza Wiśniewskiego), Olsztynie i Opolu.

(fot. Film Polski)

d2kc8wh

Od filmowego debiutu w latach 50. („Szkice węglem”) zagrał w ponad trzydziestu filmach. Miał na swoim koncie drugoplanowe role w „Janosiku”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Znachorze” czy „Chłopach”. Ostatni raz mogliśmy go oglądać w serialu „Czas Honoru”, gdzie zagrał epizodyczną rolę starego Żyda oraz w "Obcym ciele" Krzysztofa Zanussiego.

Wojciech Cacko-Zagórski zyskał „nieśmiertelność” dzięki roli w „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” Stanisława Barei, gdzie grając klienta w delikatesach u boku Wojciecha Zagórskiego i Stanisława Masłowskiego wypowiedział kultowe: „Pan tu nie stał”.

Aktor walczący w drugiej wojnie światowej i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski zmarł 29 kwietnia, jednak informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach dopiero dwa tygodnie później. Tuż przed pogrzebem, który odbędzie się na warszawskich Powązkach w piątek, 13 maja.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2kc8wh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kc8wh
d2kc8wh