Trwa ładowanie...
Megafon.pl
16-12-2016 07:15

"Nieprawi" - rodzinne spotkanie zakończone "trzęsieniem ziemi"

13 stycznia do kin ma trafić rumuński film "Nieprawi" w reżyserii Adriana Sitaru. Produkcja podejmuje dyskusję na temat rumuńskiego zakazu aborcji oraz innych tematów tabu.

"Nieprawi" - rodzinne spotkanie zakończone "trzęsieniem ziemi"Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe
d26z3uw
d26z3uw

Historię rozpoczyna z pozoru błahe zdarzenie - wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor (Adrian Titieni)
rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Nastrój raptownie się zmienia.

Victor broni się, zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore)
i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym "trzęsieniem ziemi".

Polska premiera filmu odbyła się podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty. Film z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

d26z3uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26z3uw