Trwa ładowanie...
d1nuve1
Megafon.pl
Aktualności

"Nieprawi" - rodzinne spotkanie zakończone "trzęsieniem ziemi"

13 stycznia do kin ma trafić rumuński film "Nieprawi" w reżyserii Adriana Sitaru. Produkcja podejmuje dyskusję na temat rumuńskiego zakazu aborcji oraz innych tematów tabu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nieprawi" fot. Madness
"Nieprawi" fot. Madness (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d1nuve1

Historię rozpoczyna z pozoru błahe zdarzenie - wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor (Adrian Titieni) rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Nastrój raptownie się zmienia.

Victor broni się, zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym "trzęsieniem ziemi".

Polska premiera filmu odbyła się podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty. Film z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

d1nuve1

Podziel się opinią

Share

d1nuve1

d1nuve1