Nietykalni / Intouchables (2011) - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Nietykalni” (fr. Intouchables) to francuski komediodramat z 2011 roku. Polska premiera nastąpiła w kwietniu 2012 roku. Obraz według własnego scenariusza wyreżyserowali Olivier Nakache i Eric Toledanko. Muzykę skomponował Ludovico Einaudi, a za produkcję odpowiadają Nicolas Duval-Adassovsky, Laurent Zeitoun oraz Yann Zenou.

"Nietykalni" to oparta na prawdziwej historii komedia, która stała się prawdziwym fenomenem. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich nietykalnymi.

Film otrzymał dziewięć nominacji do Cezarów, w planach jest jego amerykański remake. Prawa nabył już Harvey Weinstein. W Europie "Nietykalnych" zobaczyło ponad 25 milionów widzów. W samych Niemczech, gdzie obejrzało go blisko 3 miliony widzów, stał się najbardziej kasowym francuskim filmem wszech czasów. Podobne rekordy padły też w Belgii, Szwajcarii i na Węgrzech.

Filmowi towarzyszyły świetne recenzje. Za brawurową rolę w "Nietykalnych" Omar Sy otrzymał Cezara, nagrodę Francuskiej Akademii Filmowej, pokonując Jeana Dujardina, zdobywcę Oscara za występ w "Artyście".

W obrazie w rolach głównych zagrali: François Cluzet jako Philippe, Omar Sy jako Driss, Anne Le Ny jako Yvonne, Audrey Fleurot jako Magalie, Clotilde Mollet jako Marcelle, Christian Ameri jako Albert, Grégoire Oestermann jako Antonie.

Zobacz także: Najlepsze komedie francuskie - TOP 10

Tytuł oryginalny

Intouchables

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

13.04.2012

Czas trwania

112 min.

Obsada

Cyril Mendy (Adama)

Alba Gaïa Kraghede Bellugi (Elisa)

Antoine Laurent (sąsiad parkujący na zakazie)

Josephine de Meaux (Pracownica firmy kurierskiej)

Christian Ameri (Albert)

Audrey Fleurot (Magalie)

Eric Toledano (Marcelle)

Olivier Nakache (Marcelle)

Grégoire Oestermann (Antoine)

François Caron (przyjaciel Philippe'a)

Francois Cluzet (Philippe)

Omar Sy (Driss)

Marie-Laure Descoureaux (Chantal, pokojówka)

Clotilde Mollet (Marcelle)

Anne Le Ny (Yvonne)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne