Nigdy w życiu! - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

To opowieść o kobiecie, której jednego dnia wali się bezpieczny świat, w którym żyła i która zaczyna walczyć o swoje życie i szczęście, znajduje swoje miejsce na ziemi, buduje dom - i za to wszystko spotyka ją nagroda w postaci wielkiej, szczęśliwej miłości.

Judyta, bohaterka filmu, mieszka w Warszawie, jest mężatką, ma 16-letnia córkę, Tosię. Większość czasu spędza w domu gotując, sprzątając i wychowując córkę. Stara się być dobrą żona i matką, choć dorastająca córka weszła właśnie w okres "burzy i naporu" i dostarcza Judycie nieco problemów. Mąż - biznesmen jest bardzo zajęty. Judyta dorabia odpisując na listy czytelnikom popularnego pisma kobiecego.

Pewnego dnia mąż, Tomasz, informuje niczego nie spodziewająca się Judytę o tym, że ma kochankę, więcej - że niebawem będzie miał z nią dziecko. Na początku żąda rozwodu i samochodu, obiecuje zostawić wspólne mieszkanie Judycie i Tosi. Jednak już po sprawie rozwodowej zmienia zdanie - mieszkanie zatrzyma on, gdyż odziedziczył je po swoich dziadkach. Proponuje, by Judyta wraz z Tosią przeniosły się do ciasnej, obskurnej kawalerki. Judyta jest załamana, nie wyobraża sobie życia w takich warunkach. Judyta pod wpływem przyjaciółki Uli podejmuje desperacką decyzję - za część wartości kawalerki kupuje położony pod Warszawą kawałek ziemi.

Scenariusz filmu powstał na kanwie bessellerowej powieści Katarzyny Grocholi, pod tym samym tytułem, nazywanej przez krytykę 'polską Bridget Jones'.

Tytuł oryginalny

Nigdy w życiu!

Gatunek

komedia, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

13.02.2004

Obsada

Renata Berger (Sędzia)

Katarzyna Grochola (ojciec Judyty)

Magdalena Rembacz (Asystentka rejenta)

Ilona Łepkowska (ojciec Judyty)

Ryszard Zatorski (ojciec Judyty)

Marta Lipińska (matka Judyty)

Joanna Jabłczyńska (Tosia)

Cezary Kosiński (Krzysztof)

Sławomir Orzechowski (Kazio)

Jan Frycz (Tomasz)

Joanna Brodzik (Ula)

Artur Żmijewski (Adam)

Krzysztof Kowalewski (ojciec Judyty)

Agnieszka Włodarczyk (Jola Zabłocka)

Rafał Królikowski (redaktor naczelny)

Kinga Preis (Kinga)

Danuta Stenka (Judyta)

Katarzyna Bujakiewicz (Dziunia)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne