Trwa ładowanie...
13-09-2016 15:13

"O matko! Umrę..." zobacz polski plakat

„O matko! Umrę…” w odważny i nieszablonowy sposób podchodzi do odwiecznego tematu strachu przed śmiercią, wykorzystując w tym celu czarny humor, muzykę barokową i symbolikę religijną. Prezentujemy polski plakat produkcji.

Share
"O matko! Umrę..." zobacz polski plakatŹródło: Materiały prasowe
d1ytsy0

„O matko! Umrę…” to niebanalna czarno-biała komedia w reżyserii Xaviera Serona. Debiut twórcy został doceniony na wielu festiwalach filmowych. Jest laureatem nagrody New Voices/New Vision na Festiwalu Filmowym w Palm Springs.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

37- letni hipochondryk Michel jest niespełnionym aktorem, którego życie zmierza donikąd. Pracuje w sklepie z AGD ze swoim jedynym przyjacielem, Derekiem.

d1ytsy0

W wolnym czasie życie Michela toczy się wokół dwóch silnych kobiet. Jego matki Monique, która wykorzystując swoją chorobę, manipuluje synem. A także jego dziewczyny Aurelie, dziwacznej malarki, która pragnie sławy i uznania.
Każda z nich chce zawładnąć życiem Michela, który sam próbuje walczyć ze swoimi chorymi lękami…
Wierzy bowiem, że od matki wraz z życiem otrzymał też śmierć, a nawet raka. Jego chimeryczne zachowanie wkręca go w coraz bardziej w paranoidalną rzeczywistość.

Przeplot symboli religijnych, strachu przed śmiercią, czarnego humoru z żywą muzyką barokową, prowadzi do niejednoznacznej percepcji filmu. To odważne i nieszablonowe podejście do odwiecznych tematów oraz ciekawe stylistyczne wybory sprawiają, że widz staje się zwolennikiem tego obrazu i zaśmiewa się w głos.

Animacja „Dom” Agnieszki Borowej została uznana przez zespół SPECTATORA za najlepszą podczas 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu. „Dom” zostanie dołączony do filmu „O matko! Umrę…” reż. Xavier Seron i wejdzie do kin 23 września 2016 roku.

Głosów postaciom animowanym użyczyli: Dorota Kolak, Andrzej Grabowski, Aleksandra Andrzejewska, Jacek Czyż.

d1ytsy0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ytsy0
d1ytsy0