Obława (2012) - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Obława” to polski wojenny thriller z 2012 roku w reżyserii Marcina Krzyształowicza, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Krzysztof Grudziński i Małgorzata Jurczak. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak, scenografię opracował Grzegorz Skawiński, za kostiumy odpowiedzialna jest Magdalena J. Rutkiewicz, a za montaż Wojciech Mrówczyński.

Akcja „Obławy” rozgrywa się podczas II wojny światowej. W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza. „Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga.

Film Marcina Krzyształowicza to z jednej strony partyzancka ballada, pokazująca prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej wstrząsający wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością.

Główni bohaterowie „Obławy” są splątani siatką zależności Są to kapral Wydra (Marcin Dorociński), konfident Kondolewicz (Maciej Stuhr), żona Kondolewicza (Sonia Bohosiewicz), sanitariuszka Pestka (Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński).

Zobacz także: Najlepsze polskie filmy wojenne

Tytuł oryginalny

Obława

Gatunek

dramat, historyczny, thriller, wojenny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

19.10.2012

Czas trwania

96 min.

Obsada

Bartosz Żukowski (Waniek)

Weronika Rosati (Sanitariuszka Pestka)

Alan Andersz (Rudzielec)

Sonia Bohosiewicz (Żona Kondolewicza)

Marcin Dorociński (Kapral Wydra)

Maciej Stuhr (Konfident Kondolewicz)

Andrzej Zieliński (Porucznik Mak)

Marcin Krzyształowicz (Porucznik Mak)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne