AKPA

Karolina Stankiewicz, 25 września 2021 21:47

Odbierając nagrodę w Gdyni, podziękował partnerowi. Publiczność wiwatowała

Tweetnij Komentuj

Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę za scenariusz odebrał Marcin Ciastoń. Scenarzysta podziękował ze sceny swojemu partnerowi.

Nagrody 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały rozdane. Złote Lwy odebrali twórcy filmu " Wszystkie nasze strachy ". Srebrne Lwy powędrowały do " Żeby nie było śladów ". Z kolei za reżyserię statuetkę otrzymał Łukasz Grzegorzek za film " Moje wspaniałe życie ".

Nagrodę za scenariusz odebrał w tym roku Marcin Ciastoń za film " Hiacynt ". Opowiada on o państwowej nagonce na społeczność LGBT, a akcja osadzona jest w latach 80. Represje, szantaże, zatrzymania… w to wszystko wpisany jest rodzinny dramat syna – sierżanta milicji (Tomasz Ziętek) i ojca – pułkownika SB (Marek Kalita).

Odbierając nagrodę, Ciastoń podziękował całej ekipie filmu. A później dodał: – Dziękuję też mojemu pierwszemu czytelnikowi, mojemu partnerowi Rafałowi.

Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Pokaż...

Na koniec Ciastoń odniósł się do wystąpienia Agnieszki Holland :

- Mądre słowa powiedziała dziś Agnieszka Holland, są poruszające. Nie będę próbował z nimi konkurować. Ale podczas naszych gdyńskich rozmów padło takie zdanie, że w kraju, gdzie jakakolwiek grupa nie może być sobą, zostaje wykluczona, odczłowieczona, tak naprawdę nikt nie może czuć się bezpiecznie. I nie powinien. Jest to smutna prawda, o której dziś musimy pamiętać . Dlatego też tę nagrodę dedykuję wszystkim niemym, anonimowym ofiarom akcji "Hiacynt".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: film.wp.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .