Trwa ładowanie...
Aktualności

''Ojciec Szpiler'' - szalona komedia o miłości i prezerwatywach w kinach od 21 marca

Share
''Ojciec Szpiler'' - szalona komedia o miłości i prezerwatywach w kinach od 21 marca
Źródło: Vivarto
d4g5qlx

21 marca w polskich kinach pojawi się szalona komedia o miłości i prezerwatywach pt. "Ojciec Szpiler". Film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Komedia Roku.

"Ojciec Szpiler" to zwariowana historia o mieszkańcach małej chorwackiej wyspy, którzy rozprawiają się z pogłębiającym się niżem demograficznym.

Bogobojny Petar handluje prezerwatywami. Nie ma wyrzutów sumienia, bo papież wydał dekret, w którym częściowo godzi się na ich używanie. Na małej dalmatyńskiej wyspie, na której stoi kiosk Petara, pogłębia się jednak niż demograficzny. Wysłany na tamtejszą parafię młody katolicki ksiądz don Fabijan postanawia sprytnie zbuntować się przeciw papieskiemu prawu. Przekonuje Petara, że o przyrost naturalny zadbać trzeba. Jak to zrobić? Potajemnie dziurawiąc sprzedawane kondomy! Do spisku księdza i kioskarza dołącza też konserwatywny farmaceuta. W zaciszu apteki miesza pigułki antykoncepcyjne z witaminami, czym pomaga położyć kres wszelkiej antykoncepcji w mieście.

d4g5qlx

Zwiastun filmu:

Mała wyspa na powrót się zaludnia. Przypadkowe ciąże owocują zawieraniem małżeństw mieszkańców Dalmacji z turystami. Informacje o szybkim przyroście naturalnym wyciekają więc poza granice Chorwacji. Przyciągają tłumy bezdzietnych par i ekipy telewizyjne. Miasto zaczyna tętnić życiem – kotłują się w nim namiętności, a trzej spiskowcy rozkoszy dbają o to, by niemowlęta przychodziły na świat w zdrowiu i wierze katolickiej.

Sielanka nie trwa jednak długo. Trzem mężczyznom staje bowiem na drodze jedna kobieta. Dopiero teraz wszystko zaczyna się wymykać spod kontroli…

d4g5qlx

Podziel się opinią

Share
d4g5qlx
d4g5qlx