Trwa ładowanie...
ojciec szpiler
20-03-2014 17:47

''Ojciec Szpiler'' - szalona komedia o miłości i prezerwatywach w kinach od 21 marca

Share
''Ojciec Szpiler'' - szalona komedia o miłości i prezerwatywach w kinach od 21 marcaŹródło: Vivarto
d3uizw6

21 marca w polskich kinach pojawi się szalona komedia o miłości i prezerwatywach pt. "Ojciec Szpiler". Film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Komedia Roku.

"Ojciec Szpiler" to zwariowana historia o mieszkańcach małej chorwackiej wyspy, którzy rozprawiają się z pogłębiającym się niżem demograficznym.

Bogobojny Petar handluje prezerwatywami. Nie ma wyrzutów sumienia, bo papież wydał dekret, w którym częściowo godzi się na ich używanie. Na małej dalmatyńskiej wyspie, na której stoi kiosk Petara, pogłębia się jednak niż demograficzny. Wysłany na tamtejszą parafię młody katolicki ksiądz don Fabijan postanawia sprytnie zbuntować się przeciw papieskiemu prawu. Przekonuje Petara, że o przyrost naturalny zadbać trzeba. Jak to zrobić? Potajemnie dziurawiąc sprzedawane kondomy! Do spisku księdza i kioskarza dołącza też konserwatywny farmaceuta. W zaciszu apteki miesza pigułki antykoncepcyjne z witaminami, czym pomaga położyć kres wszelkiej antykoncepcji w mieście.

Zwiastun filmu:

Mała wyspa na powrót się zaludnia. Przypadkowe ciąże owocują zawieraniem małżeństw mieszkańców Dalmacji z turystami. Informacje o szybkim przyroście naturalnym wyciekają więc poza granice Chorwacji. Przyciągają tłumy bezdzietnych par i ekipy telewizyjne. Miasto zaczyna tętnić życiem – kotłują się w nim namiętności, a trzej spiskowcy rozkoszy dbają o to, by niemowlęta przychodziły na świat w zdrowiu i wierze katolickiej.

Sielanka nie trwa jednak długo. Trzem mężczyznom staje bowiem na drodze jedna kobieta. Dopiero teraz wszystko zaczyna się wymykać spod kontroli…

d3uizw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uizw6
d3uizw6