Trwa ładowanie...

'Pachnidło - historia mordercy' nareszcie w kinie

Share
'Pachnidło - historia mordercy' nareszcie w kinie
d19d7a7

Z udziałem odtwórców głównych ról: Bena Whishawa, Alana Rickmana i Rachel Hurd-Wood w Monachium odbyła się światowa premiera filmu "Pachnidło - historia mordercy" w reżyserii Toma Tykwera.

Film jest ekranizacją słynnej powieści Pachnidło niemieckiego autora Patricka Sueskinda. Wydana w 1985 r. książka osiągnęła nakład 15 milionów egzemplarzy. Przez dziewięć lat znajdowała się na listach bestsellerów. Przetłumaczono ją na 45 języków.

d19d7a7

Unikający kontaktów z prasą i publicznością pisarz nie pojawił się na premierze. Zbrakło także aktora Dustina Hoffmana, który wcielił się w jedną z drugoplanowych postaci. Film jest najdroższą niemiecką produkcją po wojnie - kosztował 50 mln euro.

Głównym bohaterem filmu jest grany przez Whishawa młodzieniec, Jan Baptysta Grenouille, który poszukując tajemnicy idealnego zapachu staje się seryjnym mordercą. Pobiera nauki u specjalisty od perfum, a następnie postanawia wynaleźć swoje niepowtarzalne pachnidło, które zapewni mu miłość i podziw ludzi. By zrealizować swój cel, morduje dziewice i konserwuje ich zapach.

W jednym z wcześniejszych wywiadów Tykwer tłumaczył, że chciał pokazać naznaczoną wieloma bliznami duszę perwersyjnego mordercy. Grenouille nie wie w rzeczywistości, co to jest miłość - podkreślił reżyser. Jego matka chciała pozbyć się go zaraz po urodzeniu, a właścicielka domu dla sierot i inne osoby, od których jest zależny, wykorzystują go.

Sueskind jest także autorem sztuki Kontrabas. Dotychczas odmawiał zgody ma nakręcenie filmu na podstawie książki. Dopiero Berndowi Eichingerowi, producentowi filmu o ostatnichostatnich dniach Hitlera, bestsellera sprzed dwóch lat, udało się przekonać go do zmiany decyzji.

d19d7a7

Podziel się opinią

Share
d19d7a7
d19d7a7