Trwa ładowanie...
d44clov
Aktualności

Paolo Cozza idzie do TVN

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paolo Cozza idzie do TVN
d44clov

Paolo Cozza, znany z programów "Europa da się lubić" oraz "Taniec z gwiazdami", poprowadzi nowy show TVN-u - "Apartamento".

Bohaterami programu prowadzonego przez Cozzę będą zagraniczni goście, którzy opowiedzą o tym, jak postrzegają Polaków. W pierwszym odcinku wystąpi również Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc. Muzyk odpowie na pytania zadawane przez tuzin obcokrajowców, na stałe mieszkających w Polsce. Wszystkie wypowiedzi komentować będą Paweł "Konjo" Konnak, Krzysztof Daukszewicz i Mirosław Karas.

Reżyserem programu jest Wojciech Iwański, który z Włochem spotkał się przy okazji trzeciej edycji "Tańca z gwiazdami". Przypomnijmy, że Cozza razem z Kamilą Drezno odpadli jako pierwsi z rywalizacji o Kryształową Kulę.

d44clov

Jak na razie nieznana jest data emisji pierwszego odcinka "Apartamento".

- Decyzja o tym, kiedy i czy program będzie emitowany, powinna zapaść w ciągu kilkunastu dni - mówi "Dziennikowi" Wojciech Iwański, reżyser „Appartamento" oraz „Tańca z gwiazdami".

Iwański odpiera zarzut, że jego nowe dzieło to „Europa da się lubić" bis. - Program w publicznej „Dwójce" miał charakter edukacyjny i dydaktyczny. Jego celem było w lekki sposób przybliżyć Polakom Unię Europejską. W naszym show w zabawny i kontrowersyjny sposób pokażemy nasz kraj widziany oczami cudzoziemców- opowiada Iwański. Na sugestię, że jest wiele elementów takich samych, chociażby osoba Paolo Cozzy, odpowiada: - Zatrudniłem go, bo znam go z „Tańca...", w którym występował. Poza tym jest Włochem, co dobrze komponuje się z tytułem naszego programu.

Iwański dodaje, że poza Cozzą, żadna inna gwiazda, która występowała w „Europie da się lubić", nie pojawi się w jego programie.

d44clov

Zarzuty odpiera także Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. - To zupełnie inna produkcja - ucina. Józef Węgrzyn, prezes Media Corporation: - W naszym show będzie więcej obcokrajowców z Ameryki, Azji, generalnie spoza Europy. Poza tym dobieraliśmy ich pod kątem umiejętności wokalnych i tanecznych, co zaprezentują w programie.

Nina Terentiew, dyrektor TVP 2, o planach Media Corporation dowiedziała się od „Dziennika".

- Jestem zdziwiona, ale nie zaskoczona. Rynek producentów ma to do siebie, że pracuje dla różnych telewizji. Choć wolałabym wcześniej wiedzieć, że producent pracujący dla mnie przygotowuje podobny program dla konkurencyjnej telewizji - stwierdza. Dodaje, że emisja „Appartamento" nie wpłynie na decyzję o ewentualnej kontynuacji „Europy..."> w telewizji publicznej. - Ja uważam, że ten program już się wypalił. Ileż można słuchać o Polsce widzianej oczami obcokrajowców. Ale życzę TVN powodzenia - kończy Terentiew.

d44clov

Podziel się opinią

Share
d44clov
d44clov