Trwa ładowanie...
leonardo dicaprio
29-01-2016 10:08

Papież Franciszek przyjął na audiencji Leonardo DiCaprio

Share
Papież Franciszek przyjął na audiencji Leonardo DiCaprioŹródło: AFP
d3uizw6

Papież Franciszek przyjął w czwartek na audiencji w Watykanie *Leonardo DiCaprio. Podczas prywatnego spotkania popularny hollywoodzki aktor przekazał papieżowi czek z sumą przeznaczoną na cele dobroczynne; jej wysokości nie ujawniono.*

W ogłoszonym przez Watykan dla dziennikarzy programie czwartkowych zajęć Franciszka wymieniono przedpołudniowe spotkanie z „panem Leonardo DiCaprio”.

Przypomina się, że 41-letni aktor zaangażowany jest w działalność na rzecz obrony środowiska, szczególnie bliską papieżowi Franciszkowi, który poświęcił jej swą encyklikę „Laudato si’”.

d3uizw6

W 1998 roku amerykański aktor założył fundację wspierającą organizacje i inicjatywy ekologiczne. W zeszłym roku przemawiał na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku jako mianowany przez Organizację Posłaniec Pokoju.

Agencja Ansa poinformowała, że po wejściu do papieskiej biblioteki DiCaprio pocałował Franciszka w rękę, a następnie po włosku podziękował mu za to, że zgodził się przyjąć go na audiencji. Podarował papieżowi album z reprodukcjami dzieł Hieronima Boscha. Wyjaśnił mu, że jako dziecko miał nad swoim łóżkiem zawieszoną przez jego ojca reprodukcję obrazu malarza, przedstawiającego Ziemię, która od zawsze była dla niego inspiracją.

Aktor wręczył papieżowi czek od swej fundacji ekologicznej. Otrzymał zaś od Franciszka kopię jego encykliki "Laudato si'".

Aktora mamy ostatnio okazję podziwiać w filmie "Zjawa", który został nominowany do Oscara w 12 kategoriach.

d3uizw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uizw6
d3uizw6