Trwa ładowanie...

"Parnassus" i "Ciacho" od piątku w kinach

Share
"Parnassus" i "Ciacho" od piątku w kinach
Źródło: Gutek Film
d1m9nd6

Przygodowy "Parnassus" w reżyserii Terry'ego Gilliama, z ostatnią rolą Heatha Ledgera, oraz polska komedia "Ciacho" z Martą Żmudą Trzebiatowską grającą główną bohaterkę trafią w piątek do polskich kin.

*"Parnassus. Człowiek, który oszukał diabła""Parnassus. Człowiek, który oszukał diabła"*, widowisko z pogranicza przygodowego filmu fantasy i mrocznej baśni, to wspólna produkcja Francji, Kanady i Wielkiej Brytanii. W obsadzie, obok Heatha Ledgera, są m.in. Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law, Christopher Plummer i Tom Waits.

Tytułowy doktor Parnassus (w jego roli Plummer) wraz ze swym objazdowym teatrem przemierza świat. Każde przedstawienie jest dla widzów niezwykłą podróżą w świat wyobraźni.

d1m9nd6

Parnassus ma mroczny sekret. Przed wiekami zawarł pakt z diabłem, Panem Nickiem (Waits). Diabeł wkrótce przybędzie po swą nagrodę - Valentinę, ukochaną córkę Parnassusa. Stać się to ma w dzień 16. urodzin dziewczyny. Nieświadoma ciążącego nad nią fatum Valentina (Lily Cole) zakochuje się w Tonym, czarującym i tajemniczym outsiderze.

Rolę Tony'ego gra kolejno w poszczególnych scenach filmu aż czterech aktorów: Heath Ledger, Johnny Depp, Colin Farrell i Jude Law.

Pierwotnie w Tony'ego wcielał się Ledger. 28-letni, pochodzący z Australii aktor zmarł jednak na półmetku zdjęć do filmu - w styczniu 2008 roku. By ukończyć film, producenci do kontynuowania roli Tony'ego zaangażowali Deppa, Farrella i Lawa.

69-letni Terry Gilliam, amerykański reżyser urodzony w Minneapolis, jest nazywany "wizjonerem kina". To jedyny Amerykanin, który wszedł w skład legendarnej brytyjskiej grupy Monty Pythona. Gilliam ma w reżyserskim dorobku m.in. filmy: "Monty Python i Święty Graal" (1975), "Jabberwocky" (1977), "Sens życia według Monty Pythona" (1983), "Brazil" (1985), "Fisher King" (1991), "12 małp" (1995) i "Nieustraszeni bracia Grimm" (2005).

d1m9nd6

W komedii "Ciacho""Ciacho" główną rolę gra Marta Żmuda Trzebiatowska, a partnerują jej Paweł Małaszyński, Tomasz Karolak i Marcin Bosak. W jednej z ról - prokuratora - wystąpił były kandydat na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicz. Film wyreżyserował Patryk Vega, twórca serialu "Pitbull", na podstawie własnego scenariusza napisanego wspólnie z Dominikiem Matwiejczykiem.

"Ciacho" jest opowieścią o odważniej dziewczynie - seksownej "chłopczycy" Basi, oraz jej trzech nieco fajtłapowatych braciach. Basia jest pracownikiem Centralnego Biura Śledczego (CBŚ), nosi broń i zachowuje się jak mężczyzna. Chodzi w spodniach i tenisówkach, a na ramieniu ma prowokujący tatuaż z napisem: "I am the best. Fuck the rest" - wymyślonym przez Żmudę Trzebiatowską.

Jej bracia to Dawid, Karolek i Krzyś. Dawid (Karolak), ginekolog-playboy, jest niepoprawnym kobieciarzem i znawcą mody. Według Patryka Vegi, kostiumy Karolaka w tym filmie "to prawdziwy +Seks w wielkim mieście+ w męskim wydaniu". Drugi z braci, Karolek (Małaszyński) - z włosami ufarbowanymi na blond - marzy, by być jak Rambo. Chce zostać antyterrorystą. Flegmatyczny pantoflarz Krzyś (Bosak) jest natomiast informatykiem, jednak większość czasu spędza w kuchni, zdominowany przez przebojową żonę.

Gdy Basia wpada w tarapaty, a jej narzeczony Jan (w jego roli Tomasz Kot) ujawnia swe prawdziwe oblicze, nieporadni, lecz bardzo zdeterminowani bracia postanawiają zrobić wszystko, by ratować siostrę.

d1m9nd6

Kobiety, które pojawią się w tej historii to z kolei, obok Basi, m.in.: zdecydowana bizneswoman - żona Krzysia (Joanna Liszowska), roztrzepana adwokat (Marieta Żukowska) i seksowna psycholog (Danuta Stenka).

W piątek do polskich kin trafią również: amerykańsko-włoska komedia "Wszyscy mają się dobrze" (reż. Kirk Jones), z Robertem De Niro, Drew Barrymore i Kate Beckinsale w obsadzie, oraz znakomicie oceniony przez krytykę irlandzko-brytyjski dramat "Głód" w reżyserii Steve'a McQueena, opowieść o członku IRA prowadzącym w więzieniu protest głodowy - uhonorowana m.in. Złotą Kamerą dla najlepszego debiutanta na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes i Specjalną Nagrodą Gucciego na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji.

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d1m9nd6

Podziel się opinią

Share
d1m9nd6
d1m9nd6