Patrick Wilson - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Amerykański aktor. Najbardziej znany z ekranizacji musicalu Upiór w operze z 2004 roku, gdzie zagrał postać Raoula.

Patrick Joseph Wilson urodził się 3 lipca 1973 roku w Norfolk w USA.Spędził większość swojego życia w St. Petersburgu na Florydzie. Jego matka była nauczycielką dykcji i śpiewu, a ojciec pracownikiem telewizji. Patrick ukończył Uniwersytet Carnegie Mellon. Jest też autorem piosenek i muzyki.

Patrick został po raz pierwszy dostrzeżony przez publiczność w Nowym Jorku w offowej adaptacji Bright Lights, Big City; za rolę w tym musicalu otrzymał nominację do Drama Desk oraz nagrodę Drama League Award. Wkrótce po tym sukcesie Patrick zagrał w innym broadwayowskim musicalu, Fascinating Rhythm, przeglądzie piosenek George’a i Iry Gershwinów. Za tę rolę otrzymał Drama League Award.

Patrick Wilson dość szybko wspiął się na szczyty popularności. Posiada unikalną mieszankę talentu i nieodpartego uroku, którą zaskarbił sobie życzliwość krytyki i widowni. Zagrał w Andrew Lloyd Webber’s The Phantom of the Opera Joela Schumachera dla wytwórni Warner Bros.

Miał też okazję zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności w kilku poważnych produkcjach; zagrał u boku Meryl Streep, Ala Pacino, Mary Louise Parker i Emmy Thompson w Angels in America Mike’a Nicholsa i otrzymał za tę role nominację do Złotego Globu oraz Emmy za najlepszy mini-serial. Grał także z Jasonem Patrickiem, Denisem Quaidem i Billy Bobem Thorntonem w Disneyowskiej superprodukcji Alamo w reżyserii Johna Lee Hancocka.

Występował także na Broadwayu w reaktywowanej sztuce Rodgersa i Hammersteina Oklahoma! A za rolę Curly’eya otrzymywał przez dwa lata z rzędu nominacje do nagrody Tony dla najlepszego aktora w musicalu. Wcześniej wcielił się na deskach Broadwayu w jedną z głównych postaci w Goło, ale wesoło, Jerry’ego Lukowskiego. Za tę rolę był także nominowany do nagród Tony, Drama Desk i Outer Critic’s Circle, a także Drama League Award.

Aktor mieszka w Nowym Jorku wraz ze swoją rodziną. W 2005 ożenił się z Dagmarą Domińczyk, z która ma synów - Kalina Patricka i Kassiana McCarrella.

Data urodzenia

03.07.1973

Miejsce urodzenia

Norfolk, Wirginia, USA

Filmografia

Ledge, The (Joe Harris)

Naznaczony (Josh Lambert)

Kobieta na skraju dojrzałości (Buddy Slade)

Alamo (William Barrett Travis)

Jack Strong (David Forden, agent CIA)

Barry Munday (Barry Munday)

Obecność (Ed Warren)

Obecność 2 (Ed Warren)

Stretch

Naznaczony: Rozdział 2 (Josh Lambert)

Space Station 76 (Kapitan Glenn)

Tak to się teraz robi (Roland)

Drużyna A (Lynch)

Wieczór (Harris Arden)

Biegając z nożyczkami (Michael Shephard)

Pułapka (Jeff Kohlver)

Upiór w operze (2004) (Raoul)

Dzień dobry TV (Adam Green)

Lakeview Terrace (Chris Mattson)

Watchmen: Strażnicy (Dan Dreiberg / Nite Owl II)

Ocaleni (Eric)

Małe dzieci (Brad Adamson)

McImperium