Trwa ładowanie...
d2voi9b

Paweł, apostoł Chrystusa

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Paweł, apostoł Chrystusa" to film religijny z 2018 roku. Obrazuje żywot świętego Pawła, jednego z najważniejszych apostołów.
d2voi9b
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: AFFIRM Films

Paweł Apostoł Chrystusa – zarys fabuły

Szaweł z Tarsu to człowiek oczytany, faryzeusz i żołnierz. Był zagorzałym przeciwnikiem Jezusa i prześladowcą chrześcijan. Pewnego dnia w drodze do Damaszku doznał odmiany, gdy przemówił do niego sam Bóg. Od tego czasu nazywany był Pawłem, który wraz z Piotrem stał się jednym z najważniejszych apostołów wszech czasów.

Święty Paweł jako człowiek wykształcony wystosował kilkanaście listów apostolskich do chrześcijan z między innymi Rzymu, Koryntu i Efezu. Działalność świętego Pawła spisał Święty Łukasz Ewangelista.

To on jest głównym bohaterem filmu "Paweł, apostoł Chrystusa". Przybywa do świętego Pawła i namawia go do zapisania wydarzeń i mów przez niego wystosowanych.

Paweł, apostoł Chrystusa – ciekawostki

Film "Paweł, apostoł Chrystusa" wyreżyserował Andrew Hyatt. Jest on również autorem scenariusza. Jednym jednak z najpopularniejszych twórców obrazu jest nagrodzony Oscarem Jan A.P. Kaczmarek, odpowiedzialny za muzykę.

Zobacz inne najlepsze filmy religijne 2018 roku.

Paweł, apostoł Chrystusa
Tytuł oryginalny

Paul, Apostle of Christ

Gatunek

film religijny, film historyczny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

22.03.2018

Data polskiej premiery

04.05.2018

Czas trwania

108 min.

Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2voi9b
d2voi9b
d2voi9b