Trwa ładowanie...
d1k5ow4

Pełnia życia

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
"Pełnia życia” to film oparty na faktach, który opowiada historię wielkiej miłości silniejszej od choroby i nieszczęść. Film wzrusza i dodaje nadziei, że w każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji, istnieje nuta optymizmu.
d1k5ow4
2
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Zero Media

Pełnia życia – zarys fabuły

Fabuła filmu "Pełnia życia" rozpoczyna się w latach 30. XX wieku. Głównym bohaterem jest Robin, młody, wysportowany bawidamek. Jego inteligencja i nienaganna aparycja skazują go na sukces. Pewnego dnia spotyka piękną Dianę, której ofiaruje swoją uwagę i serce. Młodzi przeżywają najlepsze chwile swojego życia, chodzą na wystawne przyjęcia, podróżują po świecie. Sielankę przerywa złe samopoczucie Robina. Okazuje się, że cierpi na polio, które wkrótce całkowicie go paraliżuje, a tym samym przykuwa go do szpitalnego łóżka. W tym czasie na świat przychodzi syn pary.

W chwilach załamania trwa jednak wiernie jego żona. Wraz z przyjaciółmi postanawia ona szukać sposobów, które pozwolą Robinowi żyć tytułową pełnią życia. Dzięki temu udowadniają, że paraliż nie musi oznaczać zamknięcia w domu.

Pełnia życia – historia prawdziwa

Scenariusz do filmu "Pełnia życia" nie ma nic wspólnego z fikcją artystyczną. Napisało go bowiem samo życie. Diana i Robin Cavendish to rodzicie Jonathana Cavendisha, współproducenta filmu, a prywatnie przyjaciela Andy'ego Serkisa, reżysera obrazu.

W filmie "Pełnia życia" w ścieżce dźwiękowej znalazł się ulubiony utwór pary, "True love" zespołu High Society, a prawdziwa Diana, wówczas 83-letnia, była często obecna na planie zdjęciowym.

Pełnia życia – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Pełnia życia" kręcone były w rezydencji Hatfield House w angielskim hrabstwie Hertfordshire, a także w miejscowości Hluhluwe w Republice Południowej Afryki.
Pełnia życia
Tytuł oryginalny

Breathe

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

11.09.2017

Data polskiej premiery

02.02.2018

Czas trwania

117 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
d1k5ow4

Podziel się opinią

2
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k5ow4
d1k5ow4
d1k5ow4