Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Pobieranie muzyki za darmo legalnie w 2021 roku - gdzie i jak?

Pobieranie muzyki z sieci często jest kojarzone z procederem, którego legalność wielokrotnie podważano. Ściąganie różnych treści z Internetu jest jednak dozwolone pod warunkiem, że nie wykorzystuje się ich do dalszego rozpowszechniania. Gdzie i jak legalnie pobierać muzykę? Sprawdź, które serwisy udostępniają legalne utwory w 2021 roku.

Share
 Źródło: materiały partnera
d4jz2sz

Jak legalnie pobierać muzykę z sieci? 

Legalne pobieranie muzyki bez żadnych opłat jest możliwe, jeśli utwory wykorzystuje się wyłącznie do własnych celów. Ustalenie zakresu, w jakim ściąga się muzykę, jest bowiem kluczowe do określenia zgodności z prawem takiego procederu.

Pobieranie muzyki nie narusza przepisów, jeśli nie jest sprzeczne z interesami twórcy treści. Jeśli autor jest zabezpieczony przed utratą korzyści majątkowych, ściąganie jego utworów jest dozwolone. Zabronione jest natomiast dalsze wykorzystywanie treści, czyli ich udostępnianie innym osobom, rozpowszechnianie na różnych nośnikach i zwielokrotnianie. Dopóki plik z muzyką znajduje się wyłącznie na komputerze lub telefonie użytkownika i służy wyłącznie do jego osobistego użytku, posiadanie utworów pobranych z sieci jest legalne.

W jaki sposób można wykorzystywać pobraną muzykę?

Ściągnięte utwory mogą być użytkowane bez zgody autora i bez wypłacania mu wynagrodzenia w celu rozrywkowym, kolekcjonerskim, naukowym i archiwalnym. W każdym z tych przypadków należy zadbać o nienaruszanie korzyści majątkowych twórcy. Daje to dość szerokie pole do interpretacji przepisów, jednak zawsze warto zachować zdrowy rozsądek.

d4jz2sz

Z jakich serwisów można pobierać darmową muzykę? 

Jednym z najpopularniejszych serwisów do pobierania darmowej muzyki jest SoundCloud. Platforma jest ceniona przede wszystkim za brak natrętnych reklam oraz możliwość komunikowania się z wykonawcami. Po przesłuchaniu utworu użytkownik może pozostawić komentarz i polubić treść, która mu się spodobała. SoundCloud zapewnia dostęp do różnych gatunków muzycznych: jazzu, rocka, techno, popu, muzyki klasycznej i wielu innych. Użytkownicy mogą słuchać zarówno kultowych utworów, jak i nowości udostępnianych przez początkujących wykonawców.

Więcej o SoundCloud dowiesz się w serwisie https://nano.komputronik.pl/

Darmowa muzyka jest dostępna również na ReverbNation. Serwis jest dobrze znany na całym świecie, gdyż wspiera początkujących artystów w budowaniu kariery. Wykonawcy za jego pośrednictwem łączą się z fanami, wytwórniami muzycznymi, wydawcami oraz organizatorami festiwali. Liczba gatunków dostępnych w ReverbNation jest dzięki temu praktycznie nieograniczona. Ulubionych twórców można znaleźć za pomocą wyszukiwarki. Sama aplikacja jest dodatkowo zsynchronizowana ze Spotify, Facebook, YouTube i Twitterem.

Live Music Archive jest kolejnym zbiorem muzyki z całego świata. Utworów wyszukuje się według gatunków, języka i roku powstania. Kilkaset tysięcy utworów pozwala użytkownikom poznać zupełnie nowe brzmienia i cieszyć się ulubionymi kawałkami z dowolnego okresu. Wysokiej jakości dźwięk i nagrania koncertowe spodobają się fanom niemalże każdego gatunku. Warunkiem legalnego pobierania utworów z Live Music Archive jest użytkowanie plików w sposób ściśle niekomercyjny.

d4jz2sz

Audionautix umożliwia pobieranie muzyki za darmo zarówno do osobistego użytku, jak i do wykorzystania komercyjnego. W drugim przypadku konieczne jest prawidłowe oznaczenie autora utworu. Użytkownicy wyszukują interesujące ich brzmienia nie tylko przez oznaczanie gatunków, wykonawców lub tytułów płyt, ale także na podstawie ich aktualnego nastroju. Czekają na nich kawałki pomagające medytować i uspokoić się oraz dodające energii. Atutem serwisu jest osobna zakładka z nowościami, w której znajdują się utwory dodane w ostatnim czasie.

Soundclick to natomiast jeden z pierwszych portali, który zapewnił dostęp do darmowej muzyki. Użytkownicy znajdą w nim stacje radiowe, notowania list przebojów, sklep z muzyką, teksty piosenek oraz pliki MP3 do pobrania. Po zarejestrowaniu i założeniu konta użytkownik może odsłuchiwać utworów i pobierać większość z nich bez opłat.

Artykuł sponsorowany
d4jz2sz

Podziel się opinią

Share
d4jz2sz
d4jz2sz