Trwa ładowanie...

Polacy uwielbiają superbohaterów. ''Avengers: Czas Ultrona'' z rekordowym otwarciem!

Share
Polacy uwielbiają superbohaterów. ''Avengers: Czas Ultrona'' z rekordowym otwarciem!
Źródło: Disney
d3xk8c5

Kontynuację kinowego hitu sprzed trzech lat obejrzało w miniony weekend blisko 254 tys. Polaków. Jest to najlepsze w historii rodzimego box office otwarcie filmu o superbohaterach. Na drugim miejscu tego zestawienia plasuje się inna megaprodukcja Marvel Studios – „Iron Man 3” z 2013 roku, która zgromadziła w kinach 235 tys. widzów.

Najnowsza odsłona przygód kultowych bohaterów z uniwersum Marvela wyprzedziła także pierwszą część hitu z 2012 roku – „Avengers”. Wówczas w weekend otwarcia film obejrzało 125 tys. widzów. „Czas Ultrona” przyciągnął więc do kin niemal dwa razy więcej osób niż poprzednia produkcja z serii.

Avengers: Czas Ultrona” odnotował także świetne otwarcie w USA, zarabiając w pierwszy weekend ponad 191 milionów dolarów (więcej tutaj). Na całym świecie megaprodukcja zarobiła już 874 miliony dolarów. Film z pewnością będzie śrubować ten wynik i piąć się w górę w światowych zestawieniach box office, o czym przekonują zarówno entuzjastyczne reakcje widzów, jak i pochlebne recenzje krytyków.

*Avengers: Czas Ultrona” trafił do polskich kin również w wersji z dubbingiem, która stanowi 38% wyniku.

d3xk8c5

Podziel się opinią

Share
d3xk8c5
d3xk8c5