Trwa ładowanie...
d36zcb5

Coming-out polskiej reżyserki. "Od dzisiaj zmieniam imię na Patrycja"

- Chciałabym poinformować, że od dzisiejszego dnia zmieniam moje imię na Patrycja Ryczko i zarazem proszę o uszanowanie mojego nowego statusu jako transpłciowa kobieta – poinformowała na Facebooku reżyserka, która była dotychczas znana jako Piotr Ryczko.
Share
Patrycja Ryczko
Patrycja RyczkoŹródło: Facebook.com
d36zcb5

Ryczko napisała, że jej coming-out w mediach społecznościowych to "akumulacja procesu, który już trwa od okresu dojrzewania, więc ponad 30 lat. Jednak dopiero ostatnie lata przyniosły wystarczająco odwagi i siły wewnętrznej, abym mogła się skonfrontować z moją tożsamością" – tłumaczy Ryczko.

"Droga ta była i będzie pełna obaw i lęku wobec społeczeństwa, któremu często brakuje tolerancji. Jednak przyszedł taki punkt, gdzie nie byłam w stanie żyć dalej szczerze ze samą sobą, jeśli nie miałabym iść dalej w tym procesie" – dodaje reżyserka, która poinformowała, że jej tranzycja ("medyczny proces uzgodnienia płci") trwa od niespełna roku i zakończy się najpewniej dopiero za kilka lat.

Ryczko podziękowała wielu osobom, lekarzom, rodzinie, które wspierają ją w tym trudnym czasie. "Pod koniec kluczowe jest powiedzieć, że niezależnie od tego, jak trudny taki proces może być dla każdego, to taka droga jednak daje coś niezwykłego - wewnętrzną wolność i prawdę. Spełnienie, o które warto walczyć" – skwitowała Patrycja Ryczko.

d36zcb5

Nie tylko Elliot Page. Osoby transpłciowe w show-biznesie

Patrycja Ryczko to scenarzystka i reżyserka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W swoim portfolio ma m.in. wielokrotnie nagradzaną krótkometrażówkę "Potwór" (2012) i film fabularny "Jestem Ren" (2020) z Januszem Chabiorem i Marietą Żukowską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36zcb5

Podziel się opinią

Share
d36zcb5
d36zcb5