Trwa ładowanie...
d2xnf0k
Aktualności

''Portret damy'': powstanie nowa ekranizacja

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Portret damy'': powstanie nowa ekranizacja
(mat. dystrybutora)
d2xnf0k

Powieść Henry'ego Jamesa "Portret damy" doczeka się nowej filmowej wersji.

Producenci filmu "Carol" - Elizabeth Karlsen i Stephen Woolley - zamierzają przypomnieć widzom powieść "Portret damy" pióra amerykańskiego mistrza Henry'ego Jamesa. Książka była już przenoszona na ekran. W 1996 sięgnęła po nią Jane Campion, która główną rolę powierzyła Nicole Kidman. Aktorce partnerowali m.in. John Malkovich, Viggo Mortensen i Barbara Hershey. Dzieło uzyskało wiele nagród, w tym dwie nominacje oscarowe - dla Hershey za kreację drugoplanową oraz dla Janet Patterson za najlepsze kostiumy.

Na razie nie ujawniono kto nowy film wyreżyseruje, ani tym bardziej kto w nim zagra.

d2xnf0k

Przypomnijmy, że "Portret damy" to opowieść o Isabel Archer, która z Nowego Jorku jedzie z odwiedzinami do Wielkiej Brytanii. Pragnąc zachować swoją niezależność, odrzuca serię oświadczyn. Niedługo potem staje się spadkobierczynią pokaźnego majątku, który pozwala jej spełnić marzenia. Jej życie przeradza się jednak w piekło - za sprawą oszustów: Madame Merle i Gilberta Osmonda.

Henry James od dawna fascynuje filmowców. Po jedną z jego powieści - "Plac Waszyngtona" - w 1997 roku sięgnęła nawet Agnieszka Holland.

d2xnf0k

Podziel się opinią

Share
d2xnf0k
d2xnf0k