Trwa ładowanie...

Prawie jak "Buena Vista Social Club"

Share
Prawie jak "Buena Vista Social Club"
d14z4j9

Wiecznie żywe legendy tanga argentyńskiego w dokumencie porównywanym z „Buena Vista Social Club”. „Cafe de los Maestros” to opowieść muzyczna, prezentująca najwspanialsze tanga z lat 40-tych i 50-tych minionego stulecia, w interpretacji największych sław tamtego okresu, jak Atillio Stampone, Leopoldo Federico.

Producentem filmu oraz jego ścieżki dźwiękowej jest Gustavo Santaolalla, dwukrotny zdobywca Oscara (za muzykę do Babel i Tajemnica Brokeback Mountain), a także pomysłodawca tego projektu. Santaolalla chciał w ten sposób przedstawić swoją wizję sztuki, która według niego wpływa na poczucie tożsamości. Podkreślił, że przede wszystkim zależało mu na pokazaniu „że ta muzyka w dalszym ciągu tętni życiem, nadal grana jest przez muzyków z pasją”.

Dzięki współpracy Santaolalli z muzykami na ekranie po raz pierwszy prezentowane są materiały archiwalne. Kulminacja projektu to wielki wspólny występ artystów – pokaz TANGA – muzyki i tańca – na scenie sławnego Colon Theatre w Buenos Aires. Filmowi towarzyszy podwójny album CD dokumentujący to wspaniałe muzyczne wydarzenie.

Premiera filmu: 31.10 Warszawa (Kinoteka)
31.10 Kraków (Ars/Pod Baranami)
31.10 Poznań (Apollo)

d14z4j9

Podziel się opinią

Share
d14z4j9
d14z4j9