Trwa ładowanie...
18-12-2016 10:00

Program TV na niedzielę: „Dziewczyna z portretu”, „Memento” i „Wielka szóstka”

W niedzielny wieczór w telewizji obejrzymy nagrodzoną Oscarem „Dziewczynę z portretu”, thriller „Memento” oraz animowany hit „Wielka szóstka”. Co jeszcze warto obejrzeć 18 grudnia?

Program TV na niedzielę: „Dziewczyna z portretu”, „Memento” i „Wielka szóstka”Źródło: Materiały prasowe
d20sc7l

„Memento”

Kultowy thriller Christophera Nolana. Mieszkający w San Francisco detektyw ubezpieczeniowy Leonard Shelby (Guy Pearce)
w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą. Wie, kim jest i pamięta wszystko sprzed wypadku, ale błyskawicznie zapomina o tym, co wydarzyło się przed chwilą. Doskonale zdaje sobie sprawę z własnej ułomności. Powracające wspomnienia śmierci żony powodują, że nie daje za wygraną. Notatki, zdjęcia i tatuaże zastępują mu pamięć. Jedyną motywacją do życia jest obsesyjne pragnienie zemsty na mordercy ukochanej kobiety...

Dziewczyna z portretu”

„Dziewczyna z portretu” to niezwykła opowieść pierwszego mężczyzny, który poddał się udanej operacji zmiany płci. Film został zainspirowany prawdziwą historią pary artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander). Ich małżeństwo zostało wystawione na ciężką próbę, gdy Einar postanowił zrobić wszystko, łącznie z operacją chirurgiczną, by stać się Lili Elbe.

„Wielka szóstka”

„Wielka szóstka” to kolejny przebój Disneya, który został w 2015 roku nagrodzony Oscarem dla najlepszej animacji pełnometrażowej. Scenariusz filmu opowiada o przygodach młodego geniusza Hiro i jego przyjaciela – robota Baymaxa. Hiro jest uczestnikiem wypadku na pokazie robotyki, który jest początkiem wielkiego zagrożenia dla całego miasta. Chłopiec wraz z Baymaxem i kilkoma przyjaciółmi swojego starszego brata tworzy drużynę superbohaterów, która ma uratować miasto przed zagładą.

d20sc7l

„Generał Nil”

Głośny film Ryszarda Bugajskiego (scenariusz i reżyseria), który stanowi rekonstrukcję ostatnich lat życia legendarnego generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”). W filmie odtworzono między innymi brawurową scenę akcji AK, w której zlikwidowano Franza Kutscherę, dowódcę SS. Reżyser pokazał również w realistyczny sposób okrutne metody przesłuchań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.

„Och, Karol!”

Najsłynniejsza polska komedia erotyczna, która bawi kolejne pokolenia od ponad 30 lat. „Och, Karol!” to historia tytułowego kobieciarza, który dzieli swoje życie prywatne między żonę i trzy kochanki. Łóżkowe uciechy kończą się w momencie, gdy wszystkie panie postanawiają zamienić jego życie w piekło na ziemi.

„Och, Karol!” - Kino Polska International 20:00

„Katarzyna”

17 grudnia na kanale WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu kostiumowego "Katarzyna". Rosyjska produkcja opowiada o młodości carycy Katarzyny II, jednej z najbardziej wpływowych i budzących skrajne emocje kobiet w dziejach polityki europejskiej.

d20sc7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20sc7l