Trwa ładowanie...
d45no3d
Aktualności

Program TV na niedzielę: „Dziewczyna z portretu”, „Memento” i „Wielka szóstka”

W niedzielny wieczór w telewizji obejrzymy nagrodzoną Oscarem „Dziewczynę z portretu”, thriller „Memento” oraz animowany hit „Wielka szóstka”. Co jeszcze warto obejrzeć 18 grudnia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program TV na niedzielę: „Dziewczyna z portretu”, „Memento” i „Wielka szóstka”
(Materiały prasowe)
d45no3d

„Memento”

Kultowy thriller Christophera Nolana. Mieszkający w San Francisco detektyw ubezpieczeniowy Leonard Shelby (Guy Pearce) w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą. Wie, kim jest i pamięta wszystko sprzed wypadku, ale błyskawicznie zapomina o tym, co wydarzyło się przed chwilą. Doskonale zdaje sobie sprawę z własnej ułomności. Powracające wspomnienia śmierci żony powodują, że nie daje za wygraną. Notatki, zdjęcia i tatuaże zastępują mu pamięć. Jedyną motywacją do życia jest obsesyjne pragnienie zemsty na mordercy ukochanej kobiety...

„Memento” - Polsat Film 21:00

d45no3d

Dziewczyna z portretu”

„Dziewczyna z portretu” to niezwykła opowieść pierwszego mężczyzny, który poddał się udanej operacji zmiany płci. Film został zainspirowany prawdziwą historią pary artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander). Ich małżeństwo zostało wystawione na ciężką próbę, gdy Einar postanowił zrobić wszystko, łącznie z operacją chirurgiczną, by stać się Lili Elbe.

„Dziewczyna z portretu” - Canal+ 21:30

„Wielka szóstka”

„Wielka szóstka” to kolejny przebój Disneya, który został w 2015 roku nagrodzony Oscarem dla najlepszej animacji pełnometrażowej. Scenariusz filmu opowiada o przygodach młodego geniusza Hiro i jego przyjaciela – robota Baymaxa. Hiro jest uczestnikiem wypadku na pokazie robotyki, który jest początkiem wielkiego zagrożenia dla całego miasta. Chłopiec wraz z Baymaxem i kilkoma przyjaciółmi swojego starszego brata tworzy drużynę superbohaterów, która ma uratować miasto przed zagładą.

d45no3d

„Wielka szóstka” - TVN 20:10

„Generał Nil”

Głośny film Ryszarda Bugajskiego (scenariusz i reżyseria), który stanowi rekonstrukcję ostatnich lat życia legendarnego generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”). W filmie odtworzono między innymi brawurową scenę akcji AK, w której zlikwidowano Franza Kutscherę, dowódcę SS. Reżyser pokazał również w realistyczny sposób okrutne metody przesłuchań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.

„Generał Nil” - Polsat 01:10

„Och, Karol!”

Najsłynniejsza polska komedia erotyczna, która bawi kolejne pokolenia od ponad 30 lat. „Och, Karol!” to historia tytułowego kobieciarza, który dzieli swoje życie prywatne między żonę i trzy kochanki. Łóżkowe uciechy kończą się w momencie, gdy wszystkie panie postanawiają zamienić jego życie w piekło na ziemi.

d45no3d

„Och, Karol!” - Kino Polska International 20:00

„Katarzyna”

17 grudnia na kanale WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu kostiumowego "Katarzyna". Rosyjska produkcja opowiada o młodości carycy Katarzyny II, jednej z najbardziej wpływowych i budzących skrajne emocje kobiet w dziejach polityki europejskiej.

„Katarzyna” - Telewizja WP 21:25

d45no3d

Podziel się opinią

Share

d45no3d

d45no3d