ycipk-1qrryt
Aktualności

Roland Joffé znów bada Kościół Katolicki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roland Joffé znów bada Kościół Katolicki
(Jupiter)
ycipk-1qrryt

Roland Joffé, autor nagrodzonej Oscarem "Misji", wraca do rozrachunku z Kościołem Katolickim. Jego najnowszy film "There Be Dragons" przybliży sekrety organizacji Opus Dei.

"Misja" prezentowała losy jezuickich księży nawracających niewiernych w brazylijskiej dżungli. Nowy projekt brytyjskiego reżysera skoncentruje się na jednej z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych organizacji Kościoła Katolickiego Opus Dei. "There Be Dragons" opowie o hiszpańskim księdzu, Josemaríi Escrivá de Balaguer, który założył organizację w 1928 roku. Duchowny został kanonizowany w 2002 roku, 27 lat po śmierci, przez papieża Jana Pawła II, który uznał go za "jednego z największych świadków chrześcijaństwa".

"There Be Dragons" otrzymał "błogosławieństwo" Opus Dei. Organizacja jednak nie będzie miała wpływu na produkcję. Zdjęcia rozpoczną się w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Jedną z głównych ról zagra znany z filmu fantasy "Gwiezdny pył" Charlie Cox.

ycipk-1qrryt

Ostatnio o Opus Dei było głośno za sprawą filmowych adaptacji powieści Dana Browna "Kod da Vonci" oraz "Anioły i demony".

Ostatnim dziełem w dorobku Joffé jest thriller "Sadysta" z 2007 roku.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1qrryt

ycipk-1qrryt
ycipk-1qrryt