Trwa ładowanie...
d8fb2r1

Ron Falk

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Geelong, Victoria, Australia

Filmografia:

Gwiezdne wojny: Atak klonów 3D (2002) (Dexter "Dex" Jettster (głos))

Krzyk w ciemności (1988) (Pastor Olsen)

Samotne serca (1991) (Sprzedawca w peruce)

Red Hill (2010) ( Stary mężczyzna)

d8fb2r1

Ron Falk to aktor i projektant produkcji, który urodził się 23 sierpnia 1935 roku w Geelong, Victoria, Australia.

Ron Falk – życiorys i kariera zawodowa

Ron Falk uczył się w Geelong Grammar School. Swoją karierę zaczynał w teatrze Union, Melbourne w spektaklu The Front Page z Monicą Maughan i Barrym Humphriesem. Spędził tu dwa lata, później w Eastern Hill wcielił się w postać Hamleta, Makbeta, Bassanio, Ryszarda II i innych klasycznych ról.

Ron Falk przeniósł się do Anglii i spędził tu 10 lat współpracując z Old Vic, The English Stage Company, The Royal Shakespeare Company i The Traverse Theatre. Był douczany przez Athene Seyler w Wycherley's The Gentleman Dancing Master. Ponadto, występował w Hobson's Choice w 1962, RSC's The Comedy of Errors oraz stworzył rolę Colina w The Knack autorstwa Ann Jellicoe.

Ron Falk pojawił się także w The Sunny South, Close of Play, No Names … No Pack Drill. Być może jego najlepszym wykonaniem była rola Newmana Noggsa w produkcji Sydney Theatre Company Nicholas Nickleby. Dostał za nią wiele pozytywnych komentarzy.

Ron Falk miał na swoim koncie także występy w produkcjach filmowych, znany jest z takich, jak Isadora, All Neat in Black Stockings, Best of Friends, A Burning Man, Close to the Heart, Evil Angels (Krzyk w ciemności), Lonely Hearts (Samotne serca), Red Hill, They i Codgers. Był mistrzem głównej roli.

Angażem, który zapewnił mu rzeszę fanów oraz zainteresowanie jego osobą był udział w filmie Star Wars Episode II: Attack of the Clones (Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów). Najbardziej komicznym momentem filmu jest scena, którą Ron Falk dzieli z Ewanem MacGregorem i jego sześcioramiennym barmanem.

Ron Falk nie jest rozpoznawalny, ale jego głos, mieszanka powagi i złośliwego wdzięku, jest niepodrabialny. Z fizycznego punktu widzenia, był wysokim mężczyzną o długich nogach, które dodawały komicznego efektu. W ruchu przypomniał francuskiego komika Jacquesa Tati. Jego komiczne występy były zawsze eleganckie i kontrolowane, nigdy groteskowe.

Ron Falk występował w telewizji: Winners and Losers, Blue Heelers (Policjanci z Mt. Thomas), The Damnation of Harvey McHugh, All Saints, Bellamy, The Flying Doctors (Latający doktorzy), The Last Man Hanged, The Doctor Blake Mysteries' (Zagadki doktora Blake'a), Jack Irish i The Secret City. Przez 20 lat współpracował z ABC Radio.

Ron Falk – życie prywatne

Ron Falk był skromnym i niezwykle hojnym człowiekiem. Wspierał anonimowo kilka organizacji charytatywnych. Był założycielem i darczyńcą Belvoir Street Theatre w Sydney i wniósł swój wkład do statuy Olivier w Londynie, The Griffin Theatre i The Bell Shakespeare Company.

Ron Falk prywatnie był samotnikiem, choć zawsze starał się wspierać swoich przyjaciół. Falk był utalentowanym pianistą, klasycznym gitarzystą i malarzem, specjalizował się zwłaszcza w akwarelach. Na dwa lata zrezygnował z aktorstwa, udał się do Wollongong Tech i odbył kurs sztuki, rzeźby, malarstwa, historii sztuki i grafiki.

Aktor nauczył się grać blues harmonica dla produkcji Mourning Becomes Electra. Efekt był niesamowity i poruszający. Falk był szanowany, podziwiany i kochany.

Ron Falk zmarł 27 czerwca 2016 roku w Australii.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8fb2r1
d8fb2r1
d8fb2r1