Trwa ładowanie...

Ruszają zdjęcia do debiutu scenarzysty "0_1_0"

Share
Ruszają zdjęcia do debiutu scenarzysty "0_1_0"
Źródło: AKPA
d30heps

Dzisiaj, 20 października 2008 rozpoczynają się w Szczecinie zdjęcia do kolejnego filmu z programu „30 minut” koordynowanego przez Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Tym razem będzie to reżyserski debiut Krzysztofa Bizio znanego do tej pory szerszej publiczności jako scenarzysta (m.in. filmu „010”) i dramaturg („Porozmawiajmy o życiu i śmierci”, „Toksyny”, „Lament”, na podstawie których to dramatów zrealizowano w Polsce i poza jej granicami kilkadziesiąt przedstawień teatralnych).

„Wszystkie małe kłamstwa Anny” to adaptacja opowiadania "012" ze zbioru „Zresztą latem wszystkie kwiaty są takie piękne" Krzysztofa Bizio. Trzydziestosześcioletnia Anna przeżywa kryzys w swoim poukładanym, ale - jak sądzi bohaterka - obłudnym życiu. Po nieudanej próbie samobójczej Anna trafia na izbę wytrzeźwień, gdzie spotyka swoją dawną koleżankę z dzieciństwa. To spotkanie odmienia życie obydwu kobiet.

Rolę tytułowej Anny reżyser powierzył aktorce Teatru Polskiego w Szczecinie – Dorocie Chrulskiej. Partnerują jej Anna Sroka i Grzegorz Falkowski. Za kamerą stanął Wojciech Todorow, autor zdjęć do takich filmów jak m.in. „010”, „Fundacja” czy „Jutro będzie niebo” oraz m.in. do serialu „Ekipa”.

d30heps

Podziel się opinią

Share
d30heps
d30heps