Aktualności
17-01-2007 (16:16)

Scena gwałtu z udziałem 12-letniej aktorki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dakota Fanning
Dakota Fanning

Przez USA przetoczyła się fala kontrowersji. Wzbudził ją film Deborah Kampmeier „Hounddog” który, co ciekawe, nie miał jeszcze nawet swojej premiery. Obraz został oskarżony o pedofilię bo znalazła się w nim scena gwałtu z udziałem 12-letniej aktorki Dakoty Fanning.

Treść „Hounddoga” została ujawniona w związku z jego mającą odbyć się na festiwalu filmowym Sundance premierą. Wraz z informacją o zawartej w filmie scenie gwałtu pojawiła się fala krytyki skierowana do agenta aktorki oraz jej matki. Potępieni zostali również dystrybutorzy filmu których namawiano do zbojkotowania produkcji. Jedno ze stowarzyszeń broniących wartości, Christian Film & Television Commission z góry okrzyknęło obraz „pedofilią”.

Dakota Fanning w kontrowersyjnym obrazie występuje w scenie gwałtu niemal nago. Zdaniem matki aktorki oraz jej agenta rola przyniesie dwunastolatce Oscara.

Twórczyni filmu Deborah Kampmeier odpierając zarzuty zasugerowała by przed wystawieniem moralnej oceny filmowi jego krytycy najpierw go obejrzeli. Reżyserkę która jest również autorką scenariusza poparła organizacja American Rape, Abuse & Incest National Network, która określiła „Hounddoga” jako produkcję która „bardzo wrażliwie opowiada o drażliwej kwestii seksualnego wykorzystywania dzieci”.

Sama Dakota Fanning, która pomimo bardzo młodego wieku jest już zawodową aktorką o kontrowersyjnej scenie nie chce się wypowiadać. Podczas wywiadu jakiego udzielała dla Times'a wyraźnie unikała odpowiedzi na dotyczące jej pytania.

Dakota Fanning gra w „Hounddogu” dziewczynkę która pomimo bardzo przykrych zdarzeń jakie spotykają ją w życiu wciąż pozostaje sobą. Jej bohaterka, Lewellen, pokonuje przeciwności losu w czym pomaga jej fascynacja muzyką, zwłaszcza bluesem i twórczością Elvisa Króla Presleya.

Niepełnoletnią aktorkę polscy widzowie mieli ostatnio okazję zobaczyć w roli Rachel w filmie „Wojna Światów” w którym wystąpiła u boku Toma Cruse’a. Od najbliższego piątku do naszych kin wchodzi inny film z jej udziałem – familijna opowieść „Pajęczyna Charlotty”.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.