Trwa ładowanie...

''Smoleńsk'': Antoni Macierewicz jako szalony naukowiec i Maciej Stuhr w roli Tupolewa, czyli międzynarodowe żarty z obrazu Antoniego Krauzego

Nie milkną kontrowersje wokół „Smoleńska”, który wszedł do kin 9 września. O filmie Antoniego Krauzego mogą dowiedzieć się już wszyscy anglojęzyczni wielbiciele filmu, ponieważ informacja o nim została umieszczona w największej międzynarodowej bazie filmowej IMDb. "Smoleńsk" momentalnie stał się celem ataku internetowych trolli. Na stronie filmu pojawiło się między innymi prześmiewcze zdjęcie Antoniego Macierewicza, a także uzupełniono obsadę o takie nazwiska jak Maciej Stuhr (w roli Tupolewa), Stanisław Tym (jako Janusz Tracz, bohater serialu "Plebania") czy Beata Kempa, która miała zagrać... brzozę.

Share
''Smoleńsk'': Antoni Macierewicz jako szalony naukowiec i Maciej Stuhr w roli Tupolewa, czyli międzynarodowe żarty z obrazu Antoniego Krauzego
Źródło: Materiały prasowe, fot: Picaresque
dpmfzp9

IMDb jest tworzony przez użytkowników serwisu, ale redaktorzy moderują wpisy przed publikacją. Nie oznacza to jednak, że baza ponad trzech milionów filmów i sześciu milionów osób jest wolna od błędów. Trudno powiedzieć, czy przypisanie filmowi "Smoleńsk” kategorii* „fantasy” i „film przygodowy” było pomyłką czy żartem.* Zdjęcie Antoniego Macierewicza w roli szalonego naukowca czy dodanie kuriozalnych pozycji w obsadzie nie pozostawia jednak wątpliwości, że wielu internautów obrało sobie za punkt honoru wyśmianie kontrowersyjnego filmu.

IMDb
Źródło: IMDb

"Smoleńsk" zbiera również bardzo negatywne oceny na amerykańskim portalu: początkowa ocena 1,7 spadła już do poziomu 1,1 na 10 za sprawą głosów blisko 2 tysięcy internautów.

IMDb
Źródło: IMDb
IMDb
Źródło: IMDb

Po poprawkach film jest opisany neutralnie jako "dramat" i „thriller”, ale w kluczowych słowach odnoszących się do fabuły znalazły się określenia "teoria konspiracyjna" i "duchy".

dpmfzp9

Nasz recenzent Łukasz Knap stwierdził, że „Smoleńsk” to „źle nakręcone propagandowe kino, wpisujące się w aktualne zamówienie polityczne, obliczone na cyniczne wykorzystanie tragedii do legitymizacji paranoicznej wizji świata” (cała recenzja tutaj).

Link do wpisu w IMDb znajduje się TUTAJ.

dpmfzp9

Podziel się opinią

Share
dpmfzp9
dpmfzp9