Trwa ładowanie...
04-11-2016 09:09

Sputnik po raz 10. nad Warszawą

Rozpoczęła się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polska”. Jest to największy w Europie przegląd kina rosyjskiego, który po dziesięciodniowej edycji warszawskiej odbywa tournée po całej Polsce, goszcząc w kilkudziesięciu miastach z całego kraju do końca marca 2016 r.

Sputnik po raz 10. nad WarszawąŹródło: Materiały prasowe
d9ncjm6
d9ncjm6

Organizatorzy zapraszają na moc emocji z najlepszą rosyjską kinematografią do trzech warszawskich kin: Luna, Iluzjon oraz Elektronik. Między 3, a 13 listopada będzie można zobaczyć w nich aż 150 pokazów, poczynając od animacji, po chwytające za serce dramaty, niesamowite dokumenty oraz zabawne do łez komedie, których w tym roku nie zabraknie!

Zapraszamy na retrospektywy filmowe znanych Mistrzów. W programie m.in. przegląd dorobku twórczego Siergieja Sołowjowa, który jest Gościem Honorowym tegorocznego Festiwalu „Sputnik nad Polską” oraz retrospektywa twórczości Andrieja Tarkowskiego „30 lat bez Tarkowskiego”, upamiętniająca rocznicę śmierci wybitnego reżysera.

Dwie sekcje konkursowe: o Grand Prix „Sputnika” walczą w tym roku filmy fabularne oraz dokumentalne. Kalejdoskop, a w nim najlepsze megaprodukcje rosyjskie ostatnich dwóch lat oraz inspirowana Festiwalem Filmowym w Wyborgu sekcja „Okno na Europę. Program koprodukcji” skupiająca najpiękniejsze owoce współpracy międzynarodowej.

d9ncjm6

Prosto z MFF w Wenecji pokaz specjalny filmu „Raj” z gościnnym udziałem reżysera Andrieja Konczałowskiego, którego dzieło zostało rosyjskim kandydatem do Oskara!

Zapraszamy na genialne cykle filmowe, przegląd twórczości najlepszy rosyjskich animatorów: Jurija Norsztejna, Fiodora Chitruka, czy cykl animacji „Wesoła Karuzela”.
W programie również niezwykły projekt Siergieja Miroszniczienko „Urodzeni w ZSRR” dający unikalną możliwość oberwania bohaterów, których połączył kraj i czas urodzenia.

Najmłodszych miłośników kina zapraszamy na weekendowe poranki w ramach MAŁEGO SPUTNIKA z najpiękniejszymi i niezwykle mądrymi bajkami rosyjskimi, pośród których nie zabraknie odcinków kultowej bajki „Masza i Niedźwiedź” czy ponadpokoleniowego „Wilka i Zająca”. Ponadto w oba festiwalowe weekendy 5-6 oraz 12-13 listopada kino Luna zamienimy w salę zabaw dla dzieci, gdzie oprócz licznych atrakcji na najmłodszych czekają warsztaty i animacje oraz konkursy z nagrodami!

Po raz kolejny pomyśleliśmy również o nastolatkach, którzy w tym roku znajdą naprawdę obszerną listę filmów do wyboru dla siebie.

d9ncjm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ncjm6