Trwa ładowanie...
dunjbxe
Aktualności

Święto polskiego kina w Nowym Jorku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto polskiego kina w Nowym Jorku
(oficjalna strona festiwalu NYPFF)
dunjbxe

Najciekawsze polskie filmy minionego sezonu, spotkania z twórcami i imprezy towarzyszące - te wydarzenia co roku przyciągają na Festiwal Polskich Filmów w Nowym Jorku tłumy miłośników kina. Jubileuszowa, piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-10 maja 2009 w Anthology Film Archives i Museum of Modern Art.

New York Polish Film Festival (NYPFF) jest największym na wschodnim wybrzeżu USA dorocznym wydarzeniem kulturalnym, promującym i prezentującym polską sztukę filmową. W ciągu pięciu lat istnienia festiwal nie tylko zdobył sobie dużą popularność wśród widzów, ale został zaproszony do współpracy z prestiżowymi amerykańskimi instytucjami kulturalnymi.

Między innymi dzięki staraniom organizatorów NYPFF polskie kino cieszy się wśród nowojorskiej publiczności coraz większą popularnością. Zakończony w styczniu ponad miesięczny przegląd filmów Agnieszki Holland przyciągnął do MoMy tysiące widzów, doskonałą frekwencją mogła pochwalić się także retrospektywa Jerzego Skolimowskiego zorganizowana w 2007 roku. Wcześniej NYPFF był także organizatorem przeglądu filmów z Elżbietą Czyżewską, etiud studentów polskich szkół filmowych, a także filmów animowanych tworzonych przez polskich artystów.

Tegoroczną edycję festiwalu organizatorzy zamierzają rozszerzyć o cykl “Filmy naszych sąsiadów", prezentujący obrazy z krajów byłego bloku komunistycznego.

dunjbxe

Podziel się opinią

Share

dunjbxe

dunjbxe