WP

''Syberiada Polska'': Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski razem w teledysku [wideo]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Syberiada Polska'': Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski razem w teledysku [wideo]
(Kino Świat)
WP

W sieci można już obejrzeć wideoklip do utworu „Syberiada”, wykonywanego przez Annę Wyszkoni i Piotra Cugowskiego. Piosenka promuje film *„Syberiada polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych na Syberię, wejdzie na ekrany kin 22 lutego.*

„Mój dziadek był zesłany na Syberię. Cieszę się, że mam okazję śpiewać piosenkę do tak pięknego filmu” Anna Wyszkoni.

„To naprawdę mocne kino i poważna historia” Piotr Cugowski.

WP
Podziel się

Teledysk wyreżyserował nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł (za zdjęcia do filmu „PitBull”) - Mirosław Kuba Brożek, mający na koncie współpracę z wieloma topowymi wykonawcami m.in. Edytą Górniak, Anną Dąbrowską i Andrzejem Piasecznym, dla którego zrealizował - na zlecenie Kino Świat - bijący rekordy popularności w sieci klip do utworu „Śniadanie do łóżka”.

Muzykę do „Syberiady” skomponował Marek Jan Kisieliński, a słowa napisał Krzysztof Dzikowski. Dystrybutorem filmu i producentem klipu jest firma Kino Świat.

Podziel się
WP

Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Pierwszy europejski film fabularny zrealizowany w majestatycznych i surowych syberyjskich warunkach.

Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego żony (Urszula Grabowska) i dzieci, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja…

„Syberiada polska” to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za „Matkę Królów”, Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie”).

W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.

WP

Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski („Przesłuchanie”), który w skali 1:1 zrekonstruował syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („Ogniem i mieczem”).

Piosenkę promującą film, zatytułowaną „Syberiada”, wykonali Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP