Szklana pułapka 5 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Szklana pułapka 5” (ang. A Good Day to Die Hard) to amerykański film akcji w reżyserii Johna Moore'a na podstawie scenariusza Skipa Woodsa. Za produkcję odpowiadają Bruce Willis, Tom Karnowski oraz Michael Fottrell. Muzykę skomponował Marco Beltrami.

W "Szklanej pułapce 5" opowie o relacji John McClane z jego dorosłym synem, Jackiem. Panowie po raz pierwszy spotkają się w Moskwie. Jack okaże się być również twardym facetem, co ojciec. John McClane (Bruce Willis) udaje się do Moskwy, by nakłonić tamtejszych funkcjonariuszy policji do wypuszczenia z aresztu jego syna. Jednak kiedy główny bohater dociera na miejsce, okazuje się, że okoliczności uwięzienia Johna McClane Jr. nie są takie, jak początkowo przypuszczał. W całą sprawę zamieszani są zagrażający światu terroryści.

To już piąta odsłona przygód nowojorskiego policjanta Johna McClane'a. Poprzednie części to: „Szklana pułapka” (1988), „Szklana pułapka 2” (1990), „Szklana pułapka 3” (1995), „Szklana pułapka 4.0” (2007).

W piątej części przygód McClane’a w rolach głównych wystąpili: Bruce Willis jako John McClane, Jai Courtney jako John "Jack" McClane Jr., Sebastian Koch jako Komorov, Julia Snigir jako Irina, Cole Hauser jako Collins, Amaury Nolasco, Megalyn Echikunwoke, Attila Árpa - Członek rosyjskiej mafii, Norbert Növényi, Zolee Ganxsta, Anne Vyalitsyna, Radivoje Bukvic – Alik.

Tytuł oryginalny

A Good Day to Die Hard

Gatunek

akcji, sensacyjny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

14.02.2013

Obsada

Julia Snigir (Irina)

Zolee Ganxsta (Członek rosyjskiej mafii)

Attila Arpa (Członek rosyjskiej mafii)

Jai Courtney (John 'Jack' McClane, Jr.)

Mary Elizabeth Winstead (Lucy McClane)

Amaury Nolasco (Murphy)

Sebastian Koch (Komorov)

John Moore

Cole Hauser (Collins)

Skip Woods

Bruce Willis (John McClane)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne