Szklana pułapka - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Nakatomi Plaza, Los Angeles. Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników Nakatomi Corporation. Radosny nastrój zmienia się w paraliżujący strach, kiedy w ciągu kilku minut budynek zostaje opanowany przez grupę terrorystów.

Tylko jedna osoba umknęła uwadze przestępców. John McClane (wspaniała, niezapomniana kreacja Bruce’a Willisa), nowojorski detektyw, który znalazł się tam właściwie przypadkowo. Jest zmęczony. Ma przy sobie tylko mały pistolet. Ale jest jedyną nadzieją na wyzwolenie dla sterroryzowanych zakładników, wśród których jest jego żona. Podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę.

"Szklana pułapka" to emocjonujący thriller, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. John McClane ma wpaść na przyjęcie organizowane w „Nakatomi Plaza” - biurowcu, w którym mieści się siedziba firmy jego żony. Niestety, na tym przyjęciu obecni są także terroryści, którzy nie mają przyjaznych zamiarów. Goście przyjęcia (w tym żona McClane'a) zostają wzięci jako zakładnicy, przez bandytów pragnących zrabować majątek w wysokości 640 mln dolarów, zdeponowany w sejfie tego budynku. Teraz John, który nieco się spóźnił i nie został wzięty za zakładnika, będzie musiał walczyć o życie swojej żony i pozostałych przetrzymywanych na 30. piętrze wielkiego biurowca ze szkła i aluminium.

Tytuł oryginalny

Die Hard

Gatunek

akcji, sensacyjny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1988

Data światowej premiery

15.07.1988

Czas trwania

131 min.

Obsada

Steven E. De Souza (John McClane)

Roderick Thorp (John McClane)

Jeb Stuart (John McClane)

Reginald VelJohnson (sierżant Al Powell)

De'voreaux White (Argyle)

William Atherton (Thornburg)

Bonnie Bedelia (Holly Gennaro McClane)

John McTiernan (John McClane)

Paul Gleason (Dwayne T. Robinson)

Bruce Willis (John McClane)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne