Trwa ładowanie...
d4g5qlx

The Current War

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4g5qlx
Share
W "The Current War" zagrali m.in. Benedict Cumberbatch, Nicholas Hoult i Michael Shannon Youtube.com - stopklatki

"The Current War" to film historyczny nawiązujący do biografii słynnych naukowców, którym świat zawdzięcza elektryczność. W wojnie prądów wzięli udział Thomas Edisona, Nikola Tesla i George Westinghouse.

The Current War – zarys fabuły

"The Current War", wojna prądów, czyli spór między dwoma obozami, z których jeden forsuje ideę rozpowszechnienia prądu stałego, drugi – prądu przemiennego. Starcie wielkich umysłów i wielkich inwestorów nie obyło się bez nieczystych zagrywek i ostrych konfliktów. Film "The Current War" przedstawia opartą na faktach historię walki Thomasa Edisona (Benedict Cumberbatch) z przedsiębiorcą George'em Westinghousem (Michael Shannon), który udzielał wsparcia Nikol Tesli (Nicholas Hoult).

The Current War – ciekawostki

  • Początkowo w roli George'a Westinghouse'a miał wystąpić Jake Gyllenhaal, jednak ostatecznie zastąpił go Michael Shannon.
  • "The Current War" to druga produkcja, w której na jednym planie pracowali Benedict Cumberbatch i Tuppence Middleton. Poprzedni film, w którym wystąpili wspólnie, to "Gra tajemnic" (2014) o życiu Alana Turinga.

Zobacz też: Najlepsze filmy historyczne 2018

The Current War
Tytuł oryginalny

The Current War

Gatunek

historyczny, biograficzny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

09.09.2017

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Obsada
d4g5qlx

Podziel się opinią

Share
d4g5qlx
d4g5qlx
d4g5qlx
d4g5qlx