Trwa ładowanie...
d3yg5f0

The Current War

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3yg5f0
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Zero Media

"The Current War" to film historyczny nawiązujący do biografii słynnych naukowców, którym świat zawdzięcza elektryczność. W wojnie prądów wzięli udział Thomas Edisona, Nikola Tesla i George Westinghouse.

The Current War – zarys fabuły

"The Current War", wojna prądów, czyli spór między dwoma obozami, z których jeden forsuje ideę rozpowszechnienia prądu stałego, drugi – prądu przemiennego. Starcie wielkich umysłów i wielkich inwestorów nie obyło się bez nieczystych zagrywek i ostrych konfliktów. Film "The Current War" przedstawia opartą na faktach historię walki Thomasa Edisona (Benedict Cumberbatch) z przedsiębiorcą George'em Westinghousem (Michael Shannon), który udzielał wsparcia Nikol Tesli (Nicholas Hoult).

The Current War – ciekawostki

  • Początkowo w roli George'a Westinghouse'a miał wystąpić Jake Gyllenhaal, jednak ostatecznie zastąpił go Michael Shannon.
  • "The Current War" to druga produkcja, w której na jednym planie pracowali Benedict Cumberbatch i Tuppence Middleton. Poprzedni film, w którym wystąpili wspólnie, to "Gra tajemnic" (2014) o życiu Alana Turinga.
The Current War
Tytuł oryginalny

The Current War

Gatunek

historyczny, biograficzny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

09.09.2017

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yg5f0
d3yg5f0
d3yg5f0