Trwa ładowanie...
d2yf8kq

The Rider

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2yf8kq
Share
"The Rider" w reżyserii Chloé Zhao, głównej roli Brady Jandreau Youtube.com - stopklatki

"The Rider" to oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat, który reżyserka Chloé Zhao utrzymuje w klimacie westernu, jednak ujętego w oryginalny sposób, nietypowy dla tego gatunku filmów.

The Rider – zarys fabuły

Film "The Rider" opowiada z życia wziętą historię współczesnego kowboja, który całe życie jeździł konno i uczestniczył w rodeo. Brady Blackburn (Brady Jandreau) ulega jednak poważnemu wypadkowi i całe jego życia wywraca się do góry nogami. Czy Brady ponownie wsiądzie na konia? A jeśli tak, to jakim kosztem?

The Rider – ciekawostki

  • Historia głównego bohatera filmu "The Rider", Brady'ego Blackburna, bazuje na prawdziwych doświadczeniach odgrywającego tę rolę aktora Brady'ego Jandreau.
  • Reżyserką filmu "The Rider" jest Chloé Zhao, która podeszła do tematyki westernu od zupełnie innej strony niż większość znanych produkcji należących do tego gatunku, wyłamują się z wielu stereotypów o kowbojach i Indianach. Chloé Zhao poznała Brady'ego Jandreau, odtwórcę głównej roli w "The Rider", podczas prac nad jej pierwszym filmowym pełnometrażowym, "Pieśni moich braci" (2015) i już wtedy chciała, by zagrał w jednym z jej filmów. Po wypadku Jandreau postanowiła stworzyć produkcję opartą właśnie na jego życiu i doświadczeniach.
  • Premiera filmu "The Rider" odbyła się 20 maja 2017 roku na festiwalu filmowym w Cannes.
  • "The Rider" zdobył liczne nagrody i nominacje na wielu festiwalach filmów, w tym w Cannes, Hamburgu, Valladolid czy Reykjaviku.

Zobacz też: Najlepsze filmy o koniach 2018

The Rider
Tytuł oryginalny

The Rider

Gatunek

dramat, western

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

20.05.2018

Czas trwania

104 min.

Muzyka
d2yf8kq

Podziel się opinią

Share
d2yf8kq
d2yf8kq
d2yf8kq
d2yf8kq