Trwa ładowanie...
d1dz07w

The Times of Bill

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Bohaterem filmu dokumentalnego o modzie "The Times of Bill" jest ceniony amerykański fotograf Bill Cunningham. Jego prace stworzyły podwaliny tzw. street fashion.
d1dz07w
1
Share
East News
Źródło: East News

The Times of Bill – bohater filmu

Film "The Times of Bill" opowiada historię Billa Cunninghama, znanego fotografa mody pracującego dla gazety "New York Times”. Urodził się w Bostonie w rodzinie o irlandzkich korzeniach. Pierwszy, nieco nieśmiały kontakt z modą miał jeszcze jako młody chłopak, gdy pracował jako magazynier w Bonvit Teller's Boston Store. W kolejnych latach próbował swoich sił na Uniwersytecie Harvarda, ale ostatecznie opuścił rodzinne miasto i przeniósł się do Nowego Jorku. Początkowo pracował w dziale reklamy Benvit Tellers, jednak wkrótce zajął się zawodowo swoją pasją – fotografowaniem ciekawych strojów wśród przechodniów.

W obiektywie Billa Cunninghama znalazły się zarówno zwykłe kobiety, które przykuły wzrok fotografa swoimi kreacjami, jak również gwiazdy kina i estrady. To zdjęcia z ukrycia, na których znalazła się Greta Garbo, stały się przepustką dla Billa Cunninghama do nawiązania współpracy z kultową gazetą "New York Times".

Bohater filmu "The Times of Bill" zmarł 25 czerwca 2016 roku w wyniku udaru mózgu. Fotograf pozostawił autobiograficzny manuskrypt pod tytułem "Fashion Climbing".

The Times of Bill – struktura filmu

Dokument "The Times of Bill" został wyreżyserowany przez Marca Bozka, twórcy kilku filmów dokumentnych i krótkometrażowych. Materiał zawiera archiwalne nagrania ukazujące pracę Billa Cunninghama oraz wypowiedzi jego współpracowników. Film dokumentalny "The Times of Bill" nie doczekał się jeszcze premiery w Polsce.

The Times of Bill – ciekawostki

  • Dokument "The Times of Bill" to nie jedyny film o Billu Cunninghamie. Za życia fotografa, w 2011 roku, ukazał się materiał dokumentalny "Bill Cunningham New York", w którym wstąpił on sam, jak również osobistości świata mody jak chociażby Anna Wintour.
The Times of Bill
Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

01.05.2018

d1dz07w

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dz07w
d1dz07w
d1dz07w