Trwa ładowanie...
d4jmwvg
Aktualności

''To ja, Malala'' już w marcu na Nat Geo People

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''To ja, Malala'' już w marcu na Nat Geo People
(mat. dystrybutora)
d4jmwvg

Film dokumentalny o Malali Yousafzai - jednej z najbardziej charyzmatycznych i budzących podziw na całym świecie bohaterek współczesnych czasów - polscy widzowie będą mogli zobaczyć na antenie Nat Geo People 6 marca, o godz. 20:00.

Poruszający dokument „To ja, Malala” („He named me Malala”) przedstawia sylwetkę dziewiętnastoletniej obecnie Malali Yousafzai, działaczki na rzecz praw kobiet i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla.

„Myśleli, że kule nas uciszą. Nic nie zmieniło się w moim życiu z wyjątkiem tego, że zginęły słabość, strach i bezradność. Zrodziły się siła, moc i odwaga.” – tłumaczy swoje zaangażowanie główna bohaterka.

d4jmwvg

Nastolatka stała się obiektem ataku Talibów i została ciężko ranna podczas zorganizowanego na jej życie zamachu w pakistańskiej dolinie Swat. Choć przeżyła cudem, nie zaprzestała swojej działalności. Obecnie jest najbardziej znaną aktywistką międzynarodowej kampanii na rzecz dostępu kobiet do edukacji oraz współzałożycielką Fundacji Malala. Dla milionów ludzi Malala jest ikoną zmian i źródłem inspiracji. Reżyser filmu, Davis Guggenheim, znany dokumentalista i zdobywca Oscara, opowie o zaangażowaniu Malali, jej ojca Ziauddina i całej rodziny w walkę o prawo do edukacji dla wszystkich dziewcząt na świecie. Film pokazuje widzom wybrane sceny z życia niezwykłej, młodej kobiety: jej bliskie relacje z ojcem, który zaszczepił w niej miłość do nauki, porywające przemówienie na forum ONZ i sceny z codziennego życia w otoczeniu rodziców i braci.

Pełnometrażowy film dokumentalny „To ja, Malala”, polscy widzowie będą mogli zobaczyć na Nat Geo People już 6 marca, o godz. 20:00. Dokument uzyskał nominacje do nagród BAFTA oraz The Critics' Choice Movie Awards.

„To ja, Malala” jest pierwszą z fascynujących opowieści, które widzowie mogą oglądać na antenie kanału Nat Geo People w ramach cyklu programów dokumentalnych „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”. Niezwykłe historie opowiadają tu autentyczni, a przy tym niezwykli bohaterowie. Stacja pokazuje interesujące kultury, tradycje i niespotykane zjawiska z całego świata.

„To ja, Malala” - premiera 6 marca, o godz. 20:00 na Nat Geo People i National Geographic Channel.

d4jmwvg

Podziel się opinią

Share

d4jmwvg

d4jmwvg