ycipk-4dpo15
ycipk-4dpo15

To tylko wiatr - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"To tylko wiatr" (tytuł węgierski - Csak a szél) to węgierski dramat z 2012 roku w reżyserii i według scenariusza Benedeka Fliegaufa. Produkcją obrazu zajęli się Laurent Baujard, Nicolas Bovorasmy i Savannah Delcamp-Risse. Film zdobył Srebrnego Niedźwiedzia, czyli Nagrodę Grand Prix Jury na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale.

Film powstał na podstawie prawdziwej historii, która wydarzyła się na przełomie 2008 i 2009 roku na Węgrzech. Zginęło wówczas osiem osób. Grupa nieznanych sprawców atakuje kilkanaście romskich domów i prowadzi regularną egzekucję. Lokalna, romska społeczność próbuje w jakiś sposób zapobiec atakom. Romowie, którzy przeżyli ataki, próbują zachować spokój i wykonywać swoje codzienne obowiązki. W tym samym czasie policja bada miejsce zbrodni. Wszyscy zdają sobie sprawę, że przemoc jest wywołana rasizmem, ale nikt nie jest w stanie zareagować i powstrzymać kolejnych morderstw.

W filmie "To tylko wiatr" w rolach głównych zagrali: Lajos Sárkány jako Rio, Katalin Toldi – Mari, Gyöngyi Lendvai – Anna, György Toldi, Attila Egyed, Zsolt Végh, Emese Vasari, Franciska Töröcsik, Gergely Kaszás.

ycipk-4dpo15
Tytuł oryginalny

Csak a szel

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

86 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-4dpo15
ycipk-4dpo15
ycipk-4dpo15