Trwa ładowanie...

Tony Halik jakiego nie znaliśmy. Premiera filmu o wielkim podróżniku.

30 września do kin trafi film dokumentalny „Tony Halik”. To historia złożona z nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, których znaczna cześć pochodzi z prywatnego archiwum Halika i jego partnerki Elżbiety Dzikowskiej.

Share
Tony Halik jakiego nie znaliśmy. Premiera filmu o wielkim podróżniku.
Źródło: materiały partnera
d37wz8e

„Tony Halik to film o podróżniczej pasji i pogoni za marzeniami, ale i o kosztach, jakie trzeba zapłacić, aby mogły się ziścić. Opowieść o płynnej granicy między prawdą a fałszem, wpisanej w niezwykłe losy człowieka, który na tej granicy uczynił swoje miejsce na ziemi” - opowiada reżyser Marcin Borchardt, autor wielokrotnie nagradzanego dokumentu „Beksińscy. Album wideofoniczny”.

Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów emitowanych w TVP, przenosił co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. To także historia kultywowania jego legendy przez innych oraz wielkiej tajemnicy ukrytej pod sfabrykowaną tożsamością̨. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować to i owo. Dziś trudno dociec, co z tego, o czym mówił, wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Halik przez ponad 30 lat pracował jako korespondent NBC. Realizował reportaże na całym świecie, szczególnie bliska była mu Ameryka Południowa. W dokumencie zobaczymy materiały z m.in. Fidelem Castro, Lechem Wałęsą, Evitą Peron i Królową Elżbietą.

d37wz8e

Podziel się opinią

Share
d37wz8e
d37wz8e