Trwa ładowanie...
d28yavm

Triszna. Pragnienie miłości

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
2
d28yavm

“Trishna” to brytyjski dramat wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma, który jest także autorem scenariusza. Obraz powstał na motywach powieści Thomasa Hardy’ego pt. „Tess of the d'Urbervilles”. Muzykę skomponowali Amit Trivedi oraz Shigeru Umebayashi. Zdjęcia były kręcone w Bombaju i Jaipurze w Indiach. Obraz zadebiutował w 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Film „Trishna” opowiada historię kobiety, której życie jest niszczone przez zarówno miłość jak i zbiegi okoliczności. Mieszkająca w nowoczesnym Radżastanie, Trishna (w tej roli Freida Pinto) pewnego dnia spotyka bogatego, młodego brytyjskiego biznesmena Jay’a Singha (Riz Ahmed), który przybył do Indii, aby pracować u ojca branży hotelarskiej.

Po wypadku, w którym Trishna zniszczyła jeepa należącego do jej ojca, kobieta zmuszona jest pójść do pracy, by odpracować stratę. Trafia do firmy Jay’a i wkrótce para zakochuje się w sobie. Pomimo swoich uczuć względem siebie, nie mogą uciec od presji społeczności wiejskiej. Trishna jest rozdarta między tradycyjnym życiem rodzinnym, a marzeniami i ambicją.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Freida Pinto jako Trishna, Riz Ahmed – Jay, Roshan Seth - Ojciec Jay'a, Kalki Koechlin, Anurag Kashyap, Neet Mohan – Sandeep, Aakash Dahiya – Avit.

Triszna. Pragnienie miłości
Tytuł oryginalny

Trishna

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

08.03.2013

Czas trwania

117 min.

Obsada
d28yavm

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28yavm
d28yavm
d28yavm